WAU HD

Všeobecný

Nová stanica skupiny TV JOJ. Atraktívny mix relácií zamerané predovšetkým na mladšiu cieľovú skupinu.

  • Rozlíšenie: HD
  • Zvuková stopa: SVK
  • Archív vysielania: Áno

Aktuálny TV program WAU HD

Programové tipy

Letecké katastrofy VI (1)

Letecké katastrofy VI (1)

dokument

Roztrhnuté: Smrtiaca dekompresia. Dokumentárny seriál Kan. (2007). Špeciálna epizóda prináša rekonštrukcie leteckých nehôd a incidentov, pri ktorých zohral úlohu rizikový faktor straty tlaku v kabíne lietadla. Postupná či prudká dekompresia a obrovský pretlak dokážu roztrhnúť plášť lietadla. Špeciálna epizóda seriálu vysvetľuje katastrofálne dôsledky dekompresie vzduchu v lietadle, keď tlak počas letu klesne pod kritickú úroveň a ohrozí životy pasažierov aj členov posádky. Ak lietadlo letí v niekoľkokilometrovej výške, jednou z najdôležitejších funkcií systému je udržať dýchateľné prostredie pre pasažierov a posádku na palube. Utesnený plásť lietadla umožní udržať v jeho interiéri tlak, aký zodpovedá atmosférickým podmienkam na povrchu Zeme. Ak tlak vzduchu na palube klesne pod kritickú úroveň, dôjde ku katastrofe. Komenár: Jonathan Aris.

WAU HD | Nedeľa 15:25
Letecké katastrofy VI (2)

Letecké katastrofy VI (2)

dokument

Osudová chyba. Dokumentárny seriál Kan. (2007). Špeciálna epizóda nám pripomenie niektoré z najhorších katastrof leteckej histórie, ktoré spôsobila iba jedna malá, takmer neviditeľná chyba. Jedna jediná takmer neviditeľná puklina, defekt či ľahko prehliadnuteľná chybná súčiastka v takých zložitých strojoch, akými sú moderné prúdové lietadlá, môžu v konečnom dôsledku spôsobiť obrovskú katastrofu s tragickými dôsledkami. Aj také omračujúce zázraky súčasného inžinierstva, akými sú dnešné moderné prúdové lietadlá, sú poskladané zo stoviek tisícov celkom obyčajných dielov a jednoduchých súčiastok. Udržiavanie spoľahlivej prevádzky týchto kolosov pri letoch vysoko na zemou si vyžaduje ich neustálu údržbu a opravu. Dnešná špeciálna epizóda nám ukáže, čo sa stane, keď prehliadneme čo i len jednu jedinú, malú, na prvý pohľad nepodstatnú chybu alebo chybnú súčiastku. Následky môžu byť katastrofálne. Znova si pripomenieme niektoré z najviac znepokojujúcich katastrof leteckej histórie, z ktorých každú spôsobil iba jediný, malý, takmer neviditeľný problém. Komenár: Jonathan Aris.

WAU HD | Nedeľa 16:35
Dr. Dokonalý (5)

Dr. Dokonalý (5)

seriál

Znamienko krásy. Dramatický seriál SR (2012). Dr. Dokonalý - postrach lekárov. Nové neuveriteľné príbehy, nová kolegyňa, nové auto.

FDb.cz: 63%
WAU HD | Pondelok 16:45
Dr. Dokonalý (6)

Dr. Dokonalý (6)

seriál

Z psychiatrického oddelenia nemocnice zmizne neplnoletý pacient a Dr. Daniel Ludsky (TOMÁŠ MAŠTALÍR) ho nájde ponevierať sa pri svojom hausbóte. Mimoriadne inteligentný chlapec tam však nie je náhodou. Chce poprosiť Ludského, aby sa pozrel na jeho diagnózu, ktorou je vraj schizofrénia. Ludsky sa prípadu ujme, a keď sa stretne s chlapcovým psychiatrom, začína mať o diagnóze vážne pochybnosti.

FDb.cz: 63%
WAU HD | 18.07.2022 17:05

© 2020 Canal+ Luxembourg S. à r.l. - Všetky práva vyhradené
Skylink® je obchodná značka vlastnená Canal+ Luxembourg S. à r.l.
so sídlom Rue Albert Borschette 4, L-1246 Luxembourg
R.C.S. Luxembourg: B 87.905