Novinky

Tu nájdete vždy čerstvé správy ku všetkému, čo sa týka Skylinku.

PROGRAMOVÉ NOVINKY A ZMĚNY PARAMETRŮ

18.11.2020   |   Technická
Programová


Skylink predstavuje programové novinky, rozširuje počet programov v HD a mení parametre niektorých programov.
 

Všetky detailnejšie informácie sú k dispozícii na stránke preladenie.

Satelitná a internetová televízia Skylink neustále pracuje na tom, aby zlepšovala svoje televízne služby. Teraz svojim zákazníkom opäť obohacuje programovú ponuku o 5 nových programov a rozširuje aj počet programov v najvyššej kvalite. Celkom 8 programov si zákazníci teraz užijú v HD. V súvislosti s tým dochádza ku zmene vysielacích parametrov niektorých súčasných programov.

Tieto technické zmeny však nepredstavujú pre väčšinu zákazníkov Skylinku žiadne komplikácie. Ich certifikovaný prijímač (Skylink READY) totiž vysielacie parametre aktualizuje automaticky, a to vďaka funkcii FastScan.

Pokiaľ však má zákazník prijímač bez funkcie FastScan, je potrebné naladiť programy manuálne, a to najneskôr do 11. 1. 2021, kedy bude vysielanie so starými parametrami ukončené.

Ako zistiť, či je satelitný prijímač vybavený funkciou FastScan?

V nasledujúcej tabuľke je uvedený zoznam všetkých programov, ktorých sa dané zmeny týkajú, a to vrátane nových parametrov pre naladenie.

Programy

Satelit Astra

Kmitočet (MHz)

Polarizácia

FEC

Symb. rýchl.

Norma

Pilot

Extreme Sports Channel, Spektrum Home

23,5°E

11 953

Horizontálna

2/3

29 900

DVB-S2/8PSK

Off

Cinemax HD, Filmbox Extra HD, Film Europe HD, Arena Sport 1 HD, Golf Channel, Viasat Explore, UP network CZ, Hobby TV, CBS Reality, Rebel, Relax, Retro Music, LALA TV, Jim Jam

23,5°E

12 012

Vertikálna

2/3

29 900

DVB-S2/8PSK

Off

Film+ HD, HBO 2 HD, HBO 3 HD, Cinemax 2 HD, Filmbox Premium HD, Film Europe+ HD, Adventure TV, Filmbox Stars, Viasat Nature HD, Viasat History HD, Mňam TV, Minimax, Leo TV

23,5°E

12 109

Horizontálna

2/3

29 900

DVB-S2/8PSK

Off

*nové programy *programy teraz v HD

Pri ladení postupujte podľa návodu na obsluhu vášho satelitného prijímača alebo televízora a použite vyššie uvedené parametre. Ak nemáte návod na obsluhu, pozrite sa na návody pre naladenie najbežnejších satelitných prijímačov, prípadne na orientačný návod pre naladenie. Ak sa vám nepodarilo naladiť programy alebo si na preladenie netrúfate, kontaktujte prosím odborného technika.
 

 

 

© 2020 Canal+ Luxembourg S. à r.l. - Všetky práva vyhradené
Skylink® je obchodná značka vlastnená Canal+ Luxembourg S. à r.l.
so sídlom Rue Albert Borschette 4, L-1246 Luxembourg
R.C.S. Luxembourg: B 87.905