Základné informácie k Premier League a CANAL+ Sport

CANAL+ Sport je prémiový športový kanál, ktorý ponúka v Česku a na Slovensku prenosy Premier League v doposiaľ nevídanom rozsahu a spracovaní. Všetkých 380 zápasov najvyššej anglickej futbalovej súťaže naživo, desiatky hodín zápasových štúdií, vstupy priamo zo štadiónov, exkluzívne rozhovory s hráčmi a trénermi alebo konferenčný prenos s prepojovaním obrazu medzi jednotlivými štadiónmi, na ktorých sa súčasne hrá.

Ako môžem CANAL+ Sport získať?
Program bude zákazníkom dostupný v doplnkovom programovom balíku CANAL+ a v základnom programovom balíku KOMBI+. Balíčky sú dostupné pre satelitných zákazníkov tak aj zákazníkov, ktorí chcú Premier League sledovať cez internet.

Budú programy dostupné len cez internet alebo aj cez satelitné vysielanie?
V satelitnom vysielaní bude dostupný základný program CANAL+ Sport a navyše aj príležitostné zápasy na programe CANAL+ Action. Rovnako tak to bude aj v internetovej televízii Skylink Live TV, kde budú navyše k dispozícii ešte ďalšie príležitostné kanály tohto programu, a to 4-8. Všetky príležitostné programy 4-8 sú pripravené pre prípad odvysielania súbežne hraných zápasov. Prosím, pozor, kanály 3-8 sú iba v internetovej televízii Skylink Live TV.

Budú zápasy dostupné aj spätne v Archíve?
Všetky zápasy sa budú opakovať v priebehu nasledujúceho týždňa na CANAL+ Sport, ale budú tiež dostupné v archíve a to štandardne počas siedmich dní.

Koľko zariadení je možné súčasne sledovať cez internetovú televíziu?
Súčasné sledovanie je pri programoch CANAL+ Sport  a CANAL+ Action obmedzené iba na dve zariadenia.

Budete mať na satelite av internetovej televízii rovnakú programovú skladbu programu CANAL+ Sport?
Áno.

V akom jazyku bude vysielanie dostupné?
Všetky zápasy ako aj súvisiace štúdia a ďalšie programy pripravované v našich štúdiách budú vysielané samozrejme v českom alebo slovenskom jazyku podľa daného komentátora. Ďalšie prevzaté programy z réžie Premier League budú buď s českým alebo slovenským dabingom alebo v pôvodnom znení s titulkami.

Kto to bude moderovať?
Jaromír Bosák, Matúš Lukáč, Radoslav Kováč, Jiří Hošek, Karel Häring, Karel Tvaroh.

Ako naladiť nový program CANAL+ Sport na satelitné televízii Skylink?
Satelitné prijímače a TV s funkciou FastScan
Zákazníci, ktorí na príjem Skylinku používajú satelitný prijímač vybavený funkciou automatického ladenia programov (tzv. FastScan), sa ladením nemusia zaoberať – 4. 8. o 18.00 im na predvoľbe 4 začne hrať živé vysielanie programu CANAL+ Sport. V opačnom prípade je potrebné prepnúť satelitný prijímač na 5 – 10 minút do pohotovostného režimu (stand-by).
Ako spoznáte, či je vaše prijímacie zariadenie vybavené funkciou FastScan? Viac informácií nájdete tu.

Prijímače a TV bez funkcie FastScan
Zákazníci, ktorých satelitný prijímač nie je vybavený funkciou FastScan, si môžu program CANAL+ Sport naladiť manuálne – pri ladení odporúčame postupovať podľa návodu na obsluhu prijímacieho zariadenia a použiť nižšie uvedené parametre.
Satelit Astra 23,5°E / kmitočet 11 973 MHz / polarizácia vertikálna / FEC 2/3 / symbolová rýchlosť 29 900 / norma DVB-S2, 8PSK / pilot OFF
Viac informácií o ladení programov nájdete tu.

Zhoršená kvalita obrazu na CANAL+ Šport v Skylink Live TV?
Väčšina moderných Smart televízorov je vybavená funkciou, ktorá umožňuje zvyšovať snímkovú frekvenciu obsahu a u rôznych výrobcov sa táto funkcia nazýva odlišne:
•    Samsung - Auto Motion Plus
•    LG – TruMotion
•    Panasonic - Intelligent Frame Creation (IFC)
•    Philips - Motion Style
•    Sony – Motionflow
Ak máte túto funkciuvo vašom TV aktivovanú alebo nastavenú na maximum, môže dochádzať k degradácii obrazu (tiene okolo rýchlo sa pohybujúcich objektov, rozfázovaný pohyb, atp.). Preto odporúčame túto funkciu vypnúť prípadne nastaviť na minimum (podľa možností vášho TV).

TIP! Ak sa bude hrať viac zápasov súbežne, zákazníci ich všetky uvidia na príležitostných zápasových kanáloch v internetovej televízii Skylink Live TV. Ako si aktivovať Skylink Live TV, ktorá je pre všetkých satelitných zákazníkov automaticky súčasťou satelitného predplatného, nájdete tu.

© 2020 Canal+ Luxembourg S. à r.l. - Všetky práva vyhradené
Skylink® je obchodná značka vlastnená Canal+ Luxembourg S. à r.l.
so sídlom Rue Albert Borschette 4, L-1246 Luxembourg
R.C.S. Luxembourg: B 87.905