Novinky

Tu nájdete vždy čerstvé správy ku všetkému, čo sa týka Skylinku.

Na CANAL+ Sport mieri špičkové francúzske ragby

16.04.2024   |   Programová


Rodina športov vysielaných na programe CANAL+ Sport hlási po anglickej Premier League, ženskom tenisovom okruhu WTA a Premier Padel Tour štvrtý prírastok, elitný francúzsky ragbyový šampionát Top 14!

Na obrazovkách hlavného programu CANAL+ Sport sa môžete až do konca základnej časti tešiť vždy na najlepší zápas kola, hraný v nedeľu od 21.05. Divákom stanica ponúkne taktiež všetky stretnutia vyraďovacej časti. Chýbať nebude ani spravodajský magazín Top 14, ktorý mapuje kľúčové okamihy posledného odohraného kola.

Najvyššia francúzska ragbyová súťaž sa hrá už od roku 1892. Víťaznú trofej, Brennusov štít, nad hlavu najčastejšie pozdvihlo Toulouse, ktoré je aj tento rok obhajcom titulu. V jeho drese žiaria francúzski reprezentanti Dupont, Ntamack alebo Ramos. V prestížnej lige sa to hemží aj reprezentantmi Anglicka, Walesu alebo Juhoafrickej republiky. Vopred nie je nič jasné – v Top 14 môže ktokoľvek poraziť kohokoľvek!

Dlhodobá základná časť sa končí 9. júna a po nej nasleduje trojkolové play-off, zavŕšené v piatok 28. júna veľkým finále dvoch najlepších celkov. 

Prvé stretnutie štartuje na programe CANAL+ Sport v nedeľu 21. apríla o 21.05 zápasom Union Bordeaux-Bègles proti ASM Clermont. K mikrofónu si sadnú známe mená českej ragbyovej scény, ako sú Martin Kafka a Marek Švíř. Svojimi postrehmi vysielanie obohatí tiež francúzsky novinár žijúci v Česku Guillaume Narguet.

CANAL+ v Českej republike a na Slovensku
Spoločnosť CANAL+ spustila v apríli 2023 v Česku a na Slovensku novú streamovaciu službu. Platforma s bohatou videotékou so súčasnou seriálovou aj filmovou tvorbou ponúka tiež osem lineárnych kanálov. Vysiela vlastné TV programy CANAL+ Sport s prenosmi z anglickej Premier League, WTA, Premier Padel Tour a Top 14 a CANAL+ Action, zameraný na akčné filmy a seriály. Zároveň je prevádzkovateľom platforiem satelitnej a internetovej televízie Skylink a freeSAT.

© 2020 Canal+ Luxembourg S. à r.l. - Všetky práva vyhradené
Skylink® je obchodná značka vlastnená Canal+ Luxembourg S. à r.l.
so sídlom Rue Albert Borschette 4, L-1246 Luxembourg
R.C.S. Luxembourg: B 87.905