Novinky

Tu nájdete vždy čerstvé správy ku všetkému, čo sa týka Skylinku.

M7 uzatvára s TV OSEM zmluvu na distribúciu cez satelit ASTRA 23.5°E

31.10.2021   |   Programová

Luxembursko/Bratislava, 9. novembra 2021 – Luxemburská skupina M7, vlastnená spoločnosťou CANAL+ a jedným z najväčších európskych poskytovateľov platenej televízie, uzavrela viacročnú zmluvu so slovenským lifestylovým kanálom TV OSEM na voľne šírenú satelitnú distribúciu v HD rozlíšení cez platformu M7 na satelite ASTRA 23.5°E východne.
 

Už od roku 2010 poskytuje TV OSEM slovenským a českým divákom programy zamerané na zdravie, životný štýl, hudbu, folklór a ezoteriku. Väčšina vysielania je interaktívna – diváci sa môžu do aktuálneho vysielania zapojiť prostredníctvom telefonátu do štúdia. Aby bol zabezpečený hladký prenos od aktuálneho satelitného poskytovateľa, TV OSEM začne cez platformu M7 vysielať už od 1. decembra.  

Súčasťou zmluvy so spoločnosťou M7 Group je aj uvedenie televízie TV OSEM na zozname EPG platformy Skylink, ktorá je na Slovensku a v Česku najväčším poskytovateľom televízie na trhu, keďže ju využíva viac než 1,5 milióna domácností. M7 Platform Services poskytuje komplexné distribučné riešenie, ktoré televízii TV OSEM umožňuje kanál distribuovať aj prevádzkovateľom tretích strán v Slovenskej a Českej republike.

„Je nám potešením, že si nás TV OSEM vybrala na pokračujúcu satelitnú distribúciu prostredníctvom ASTRA 23.5°E, a tešíme sa na úspešnú spoluprácu. Okrem toho sme veľmi radi, že môžeme predplatiteľom našej služby Skylink v Slovenskej a Českej republike poskytnúť možnosť naďalej sledovať TV OSEM v skvelej HD kvalite prostredníctvom konkrétnej programovej pozície EPG,“ hovorí Jaromír Glisník, člen predstavenstva spoločnosti M7 Group.

Peter Borovička, konateľ televízie TV OSEM komentuje: „Hlavným dôvodom, prečo vstupujeme do spolupráce so spoločnosťou M7, je zabezpečenie kvalitnej satelitnej distribúcie kanálu TV OSEM čo najširšiemu publiku v Slovenskej a Českej republike. Nielen domácnostiam so satelitom Skylink TV, ale aj poskytovateľom tretích strán v regióne. Na tento účel je spoločnosť M7 veľmi skúseným a dôveryhodným partnerom a my sa tešíme na našu dlhodobú spoluprácu.“

TV OSEM bude vysielať cez družicu ASTRA 3B na 23.5°E, transpondér 3.221, 12,109 GHz; horizontálna polarita; SR: 29,900; FEC: 2/3; modulácia: DVB-S2 / 8PSK.

   
M7 Group je značka kanálu Canal+ Luxembourg S. à r.l., spoločnosti CANAL+ Group, jedného z najväčších európskych prevádzkovateľov televíznych platforiem na báze satelitov a IP so sídlom v Luxembursku. Spoločnosť M7 Group využíva v rôznych krajinách rôzne značky: Skylink a freeSAT v Českej republike a na Slovensku, Canal Digitaal v Holandsku, TV Vlaanderen a TeleSat v Belgicku, HD Austria v Rakúsku, Direct One v Maďarsku a Focus Sat v Rumunsku. Všetky značky ponúkajú pre klientov balíčky na mieru, ktoré sú prispôsobené miestnej kultúre a jazyku v týchto krajinách. Dnes M7 Group poskytuje služby pre viac ako 3 milióny predplatiteľov so stovkami satelitných a IP rádiových a televíznych služieb v digitálnej a HD kvalite. Od roku 2011 poskytuje spoločnosť M7 svojim zákazníkom v Holandsku a Nemecku aj širokopásmové a telefónne služby. M7 Platform Services poskytuje vysielateľom komplexné distribučné riešenia pre DTH, káblový a IPTV príjem. www.m7group.eu.

© 2020 Canal+ Luxembourg S. à r.l. - Všetky práva vyhradené
Skylink® je obchodná značka vlastnená Canal+ Luxembourg S. à r.l.
so sídlom Rue Albert Borschette 4, L-1246 Luxembourg
R.C.S. Luxembourg: B 87.905