Novinky

Tu nájdete vždy čerstvé správy ku všetkému, čo sa týka Skylinku.

Voľne vysielané programy v decembri 2019 a ďalšie programové zmeny

02.12.2019   |   Programová


Prevádzkovateľ česko-slovenskej satelitnej platformy Skylink, spoločnosť M7 Group informuje o voľnom vysielaní programov Filmbox Premium, Minimax a Fashion 4K, ďalej o premenovaní programov CS Film/CS Mini, HOROR FILM, TV WAR a Kino Svět a zakódovaní programu TA3.

Od 2. 12. 2019 do 7. 1. 2020 sa môžu všetci zákazníci Skylinku tešiť na voľné vysielanie ďalších troch programov.

Ako prvé divákom predstavíme filmový kanál FilmBox Premium, ktorý ponúkne hneď niekoľko zaujímavých filmových a seriálových titulov, napríklad sedemdielnu čiernu komédiu nabitú testosterónom Callboys, romantický film Listy pre Júliu alebo drámu Talentovaný pán Ripley. FilmBox Premium je štandardne súčasťou programových balíčkov Kombi a Komplet.

Pre deti sme pripravili opäť obľúbený program Minimax, s ktorým sa zabavia pri LEGO Friends: Dievčatá s poslaním, okúzli ich magický seriál Denver - Posledný dinosaurus alebo vycestujú s malými mušími uličníkmi z rozprávky Cesta na Mesiac 3D. Program je dostupný všetkým predplatiteľom balíčkov Smart, Multi, Kombi a Komplet.

Tretím programom, ktorý si môžu zákazníci Skylinku vyskúšať, a to v tej najlepšej obrazovej kvalite je program Fashion 4K. Americký program vás zavedie do sveta módy, životného štýlu alebo najnovších trendov z prehliadkových mól. Program bol pred nedávnom zakódovaný a teraz ho môžu prijímať zákazníci Skylinku s programovými balíčkami Smart, Multi, Kombi a Komplet. Pretože tento program vysiela v ultra vysokom rozlíšení (UHD), teda vo formáte 4K, je pre príjem potrebný UHD televízor.

 

Z rozhodnutia vysielateľa programov CS Film, CS Mini, HOROR FILM, TV WAR a Kino Svět došlo 1. 12. 2019 k niekoľkým zmenám. Súčasné programy CS Film a CS Mini sa zlúčili do jedného programu s názvom CS Film, program HOROR FILM sa teraz nazýva CS Horror, TV WAR sa zmenil na CS History a nový názov programu Kino Svět je CS Mystery. Zaradenie uvedených programov do programových balíčkov Skylinku zostáva nezmenené. Nový je len názov Doplnkového balíčka CS Film + CS Mini (obsahujúci programy CS Film a CS Horror), a to CS.
 

Od 2. 12. 2019 je zakódovaná slovenská spravodajská stanica TA3 HD. Pre zákazníkov Skylinku to nepredstavuje žiadnu zmenu, lebo stanica zostáva aj naďalej súčasťou základného programového balíčka Digital.
Problémy môžu nastať len u tých zákazníkov, ktorí pre príjem Skylinku stále používajú nevhodný satelitný prijímač/dekódovací modul bez označenia Skylink READY, tak  ako je odporúčané aj na balení každej dekódovacej karty Skylink: „Skylink nezaručuje bezchybnú funkciu dekódovacích kariet Skylink v prijímačoch a dekódovacích moduloch bez označenia Skylink READY“. Pre dlhodobo bezproblémový príjem satelitnej televízie Skylink odporúčame zakúpiť si zodpovedajúce prijímacie zariadenie (viď tu), a to u ktoréhokoľvek zo Servisných partnerov Skylinku.

Z rozhodnutia M7 Group bol k 1. 12. 2019 vyradený z programovej ponuky Skylinku program E! Entertainment. Program už nefiguruje v ponuke Skylinku (vrátane zoznamu FastScan), avšak z prevádzkových dôvodov je ešte technicky dostupný, a to približne do 17. 12. 2019.

Technické parametre pre naladenie programov:
Program: FilmBox Premium Minimax Fashion 4 K TA3 HD
Pozice ve FastScan 82 162 177 12
Satelit: Astra 23,5°E Astra 23,5°E Astra 19,2°E Astra 23,5°E
Kmitočet: 12 129 MHz 11 973 MHz 11 112 MHz 12 363 MHz
Polarizácia: Vertikálna Vertikálna Horizontálna Vertikálna
FEC:  2/3  2/3  2/3  3/4
Symbolová rýchlosť: 29 900 kS/s 29 900 kS/s 22 000 kS/s 29 500 kS/s
Norma: DVB-S2/ 8PSK DVB-S2/ 8PSK DVB-S2/ 8PSK DVB-S2/ 8PSK
Pilot: OFF OFF ON ON

 

PR M7 Group S.A. 

© 2020 Canal+ Luxembourg S. à r.l. - Všetky práva vyhradené
Skylink® je obchodná značka vlastnená Canal+ Luxembourg S. à r.l.
so sídlom Rue Albert Borschette 4, L-1246 Luxembourg
R.C.S. Luxembourg: B 87.905