Hudba a lifestyle

Leoš Mareš – comeback kráľa kožuchov

Pre jedných je to nafúkaný arogantný diletant, ktorý si pýta nezmyselné sumy za moderovanie. Pre druhých je to najlepší moderátor v Česku, ktorý bol schopný si zo svojho mena vybudovať značku. Leoš Mareš teraz vytrel zrak všetkým – dvakrát vypredal Fórum Karlín.

Leoš Mareš začínal ako moderátor na rádiu Evropa 2 v roku 1998. Zakrátko sa jeho ranná show, ktorú dodnes denne moderuje s kolegom Patrikom Hezuckým, stala jednou z najpočúvanejších relácií v českom éteri. Prispel k tomu najmä ich program Mrázek, ústředna, kde spoločne nachytávali rôznych ľudí cez telefón, a tiež ich svojrázny humor a výdrž, s ktorou show robia takmer dve dekády.

Mareš sa postupne etabloval ako zábavný moderátor na okresných zábavách a celkom schopný bavič. Začal fušovať aj do muziky a natočil celkovo štyri albumy, na ktorých má duety okrem iného napríklad s Martinou Balogovou alebo Terezou Kerndlovou. On sám sa však za speváka nepovažuje. Svoje texty do hudobného podkladu vlastne len recituje, väčšinou nejde o nejaké vznosné myšlienky, ale jednoduché verše o láske a o živote. Jeho poznávacou značkou sa stali farebné plyšové kožuchy, v ktorých koncertoval a postupne si získaval početnú základňu hlavne fanúšičiek. Prvú veľkú moderátorskú šancu dostal v hitparáde Eso, nasledovalo niekoľko ročníkov odovzdávania Českého slávika a potom už veľké talentové show –Talentmania, Superstar, X Factor. Moderoval tiež reality show Big Brother a ceny Anděl. K tomu samozrejme nespočetné množstvo rôznych plesov, večierkov a ďalších akcií. Sám sa rád často v rozhovoroch chválil tým, že vstáva o piatej do rádia a potom zvládne počas dňa odmoderovať ďalších niekoľko akcií.

Ako stúpala jeho sláva, postupne sa dištancoval od svojej „hudobnej“ kariéry a sústredil sa len na moderovanie, ktoré mu vynášalo slušné peniaze. Preslávil sa ako milovník rýchlych drahých áut a všeobecne veľmi luxusných vecí. Niekomu bol tŕňom v oku, bulvárom sa prehnalo niekoľko jeho škandálov, stihol sa oženiť s dlhoročnou priateľkou, splodiť dvoch synov a po pár rokoch manželku opustiť. Po jeho boku sa vystriedalo množstvo modeliek, teraz sa však zrejme usadil s redaktorkou Monikou Koblížkovou, o ktorej ich okolie tvrdí, že Mareša veľmi upokojila. On sám sa svoju kariéru snaží teraz budovať na moderovaní významných podujatí a striasť zo seba image diskotékového zabávača. Na začiatku roka 2017 sa však rozhodol, že opráši svoju hudobnú kariéru a usporiada „jediný koncert v živote“. Ten bol vo Fóre Karlín vypredaný tak nečakane rýchlo, že k jedinému koncertu pribudol ešte druhý jediný koncert.

Môžete si o ňom myslieť, čo chcete, ale v tom, čo robí, je sakra úspešný.

Leoš Mareš na Skylinku

Hudba a lifestyle
ÓČKO pondelok 1. 5. Moj TV program Súčasť balíčkov: Digital, Flexi 10, Kombi, Komplet, Multi a Smart

Kompletný magazín s množstvom ďalších článkov nájdete voľne k stiahnutiu na