Film / seriál

Kouzelník Žito

Keď sa takto jeden obyčajný chlapec rozhodne vykonať niečo neobyčajné, niečo, čo môže napraviť zlo celého ľudstva, tak ho nič neodradí. A to platí aj pre samotné peklo! Nielen o tom rozpráva nová štedrovečerná rozprávka Kouzelník Žito.

Korenárka Apolena (Jiřina Bohdalová) nájde v žitnom poli odložené novorodeniatko. Jej srdce okamžite vzplanie láskou, rozhodne sa malému dať taký domov, aký by v sirotinci nikdy nemal a dá mu meno Žito. Ako šiel čas, z malého Žita vyrástol šikovný mládenec so srdcom na správnom mieste. Mohol by síce slúžiť ako vyberač daní, tým by ale zradil svoju spravodlivú povahu. Rozhodol sa preto začať pracovať v kráľovských stajniach, kde sa často a rada túlava aj kráľova zverenkyňa, princezná Adélka. Žito sa do nej na prvý pohľad zamiluje a ani Adélke nie je ľahostajný. To by ale nebola pravá rozprávka, keby to mali s osudom jednoduché! Do Žita sa totiž zamiluje aj neposedná čertica Filištína, ktorá sa ho rozhodne dostať za každú cenu. A na Adélku má zase zálusk kráľov správca Neklan. Ako toto dopadne?

Kouzelník Žito

Film / seriál
Hodnotenie FDB 80 %
Foto ČT 1

Réžia Zdeněk Zelenka

Obsadenie Jiřina Bohdalová, Denis Šafařík, Anna Kadeřávková, Milan Bahúl, Tatiana Vilhelmová, Bolek Polívka, Petr Kostka

Rok 2018

ČT1 HD pondelok 24. 12. Moj TV program Súčasť balíčkov: Digital, Flexi 10, Kombi, Komplet, Multi a Smart

Kompletný magazín s množstvom ďalších článkov nájdete voľne k stiahnutiu na