Novinky

Tu nájdete vždy čerstvé správy ku všetkému, čo sa týka Skylinku.

CANAL+ Sport odhaľuje nové štúdiá a kompletný tím

28.07.2022   |   Programová


V predvečer prvého zápasu nadchádzajúceho ročníka Premier League začne vysielať nový program CANAL+ Sport, ktorý ponúka exkluzívne vysielanie najvyššej anglickej futbalovej ligy.

O produkciu nového programu sa postará medzinárodná spoločnosť Canal+, ktorá má bohaté skúsenosti s vysielaním športových prenosov po celom svete.

Vysielanie sa začne 4. augusta o 18.00 futbalovým magazínom Najlepšie góly sezóny 2021/2022 a nasledovať bude program Fantasy Show z vlastnej produkcie, věnovaný virtuální hře Fantasy Premier League.

V piatok 5. augusta od 21.00 sa začína Premier League prvým zápasom medzi Arsenalom a tímom Crystal Palace. Pred ním sa môžu diváci programu CANAL+ Sport tešiť na premiéru zápasového štúdia MatchTime, ktorá sa začne o 20.20. Počas víkendu sa odohrá ďalších 9 zápasov prvého kola a diváci budú môcť ktorýkoľvek z nich sledovať v priamom prenose v jednotlivých zápasových streamoch. Pri súbežne hraných zápasoch bude vysielaný konferenčný prenos, ktorý bude z jednotlivých štadiónov prinášať najzaujímavejšie situácie podľa aktuálneho diania, a ponúkne tak to najlepšie zo všetkých súbežne hraných zápasov. V pondelok od 21.00 na divákov čaká talkshow Premier Club, kde moderátor Jaromír Bosák spolu so zaujímavými hosťami zhodnotí odohrané kolo.

Programy na stanici CANAL+ Sport a nové vysielacie štúdiá

Štúdiá sa nachádzajú v priestoroch spoločnosti AV MEDIA EVENTS v Prahe a budú sa v nich natáčať 3 programy – zápasové štúdio MatchTime, talkshow Premier Club a magazín o virtuálnej hre Fantasy Show. Raz za kolo tiež odvysielame exkluzívny rozhovor s niektorým z hráčov či manažérov Premier League.

Match time – moderátormi zápasových štúdií sú Jaromír Bosák, Marek Skáčik a Martin Minha. Divákom sa tiež predstaví množstvo hostí, napríklad do prvého piatkového štúdia príde exkluzívne tréner pražskej Slavie Jindřich Trpišovský.

Premier Club – pondelkovú talkshow uvedú Jaromír Bosák a Matúš Lukáč, ktorých doplnia zaujímaví hostia, ktorí sa nebudú báť tvrdého názorového stretu.

Fantasy Show – magazín o virtuálnej hre Fantasy Premier League budú uvádzať Sonia Krajčová a Karel Tvaroh. Už teraz sa môžu hráči zaregistrovať do hry a užiť si CANAL+ Sport ligu, v ktorej môžu vyhrať lístky na zápasy Premier League a ďalšie zaujímavé ceny.

Okrem lokálne produkovaných programov budú vysielané tiež programy z produkcie Premier League o jej tridsaťročnej histórii, osobnostiach, ale tiež zaujímavostiach zo zákulisia.

Hudobné znelky k programom MatchTime a Premier Club vyrobilo štúdio Oficina, dekorácie pre Premier Club sú dielom spoločnosti Film Dekor a o technické zázemie sa postarala firma Smart Informatics.

Hviezdny tím programu CANAL+ Sport

O komentovanie prenosov sa postará silný tím futbalových komentátorov, opäť na čele s Jaromírom Bosákom. Ďalšími členmi sú Matúš Lukáč, Marek Skáčik, Jiří Vrba, Martin Minha, Jan Pěruška, Jan Suchan, Štěpán Hájek a Ondřej Lípa. Konferenčné prenosy budú moderovať Martin Minha a Jan Pěruška.

Pozíciu futbalového experta zaujme slávny tréner a bývalý hráč Radoslav Kováč a ďalšie bývalé futbalové esá, ako napríklad Zdeněk Zlámal, Roman Bednář, záložník Marek Matějovský, Jakub Podaný a priamo z Anglicka bude do Česka lietať Daniel Pudil.

Moderná technológia pre zlepšenie diváckeho zážitku

Pre grafické analýzy bude používaný systém Piero od kanadskej spoločnosti Ross Video, ktorý vlastníme ako jediní v Českej republike a na Slovensku. Vďaka nemu dokážu naši experti vizuálne zanalyzovať situácie zo zápasov s doposiaľ nevídanými možnosťami. Tento systém umožňuje napríklad znázorniť rýchlosť strely a behu alebo vzdialenosť od bránky či iného hráča.

Vďaka spolupráci so spoločnosťou 11Hacks, ktorá pripravuje špičkové dátové analýzy, dostane rozbor zápasov nový rozmer. Okrem subjektívneho hodnotenia expertov budú k dispozícii tiež objektívne dáta a matematické modely, ktoré využívajú tímy a skauti hráčov.

Sociálne siete a distribúcia programu CANAL+ Sport

Všetko, čo sa nevojde do vysielania programu CANAL+ Sport, ale i zákulisné informácie, highlighty a ďalšie zaujímavosti môžete nájsť na našich facebookových profiloch. Na Twitteri potom môžete s naším tímom diskutovať o situáciách počas zápasov aj všeobecne o futbale. Bonbónikom na sociálnych sieťach budú tiež exkluzívne klipy z práve prebiehajúcich zápasov.

Kde objednať

V Českej republike aj na Slovensku bude CANAL+ Sport dostupný v ponuke Skylinku a freeSATu. Na Slovensku navyše tiež pre zákazníkov Orange, ktorí využívajú službu „Skylink TV pre Orange“. A je možné, že zoznam možností nie je konečný, ďalšie rokovania prebiehajú. Viac informácií nájdete na našich stránkach www.canalplussport.sk.


PR Canal+ Luxembourg S. à r.l.

© 2020 Canal+ Luxembourg S. à r.l. - Všetky práva vyhradené
Skylink® je obchodná značka vlastnená Canal+ Luxembourg S. à r.l.
so sídlom Rue Albert Borschette 4, L-1246 Luxembourg
R.C.S. Luxembourg: B 87.905