Novinky

Tu nájdete vždy čerstvé správy ku všetkému, čo sa týka Skylinku.

Zmeny v programovej ponuke Skylinku

03.01.2018   |   Programová


Prevádzkovateľ česko-slovenskej satelitnej platformy Skylink, spoločnosť M7 Group informuje o zaradení nového hudobného programu C Music TV, spustenie súčasného programu Stingray iConcerts v HD rozlíšení, zaradenie programu Filmox Premium HD na predvoľbu Skylink Ochutnávka a ďalších programových zmenách.
 

Nové hudobné programy

Predplatitelia programových balíčkov Multi HD a Komplet mali dodnes možnosť prijímať hudobný program Stingray iConcerts v štandardnom rozlíšení SD. Je nám potešením informovať divákov, že od dnešného dňa môžu tento program sledovať v špičkovej HD kvalite, a to na rovnakej predvoľbe FastScan (181), ale s novými parametrami pre manuálne naladenie (viď nižšie). Na predvoľbe FastScan 180 s technickými parametrami pôvodného programu iConcerts SD nájdu navyše nový hudobný program C Music TV.

C Music TV prináša klasickú hudbu v modernom pojatí a svetových umelcov, ako ste ich doteraz nepoznali. Vychutnáte si najnovšie hudobné videá zo svetovej scény, klasickú a filmovú hudbu, rozhovory s umelcami, živé vystúpenia a reportáže zo zákulisia. Program vysiela 24 hodín denne v anglickom jazyku a bez reklám.
 

Upozornenie!
Tieto programy nie sú dostupné na dekódovacích kartách Irdeto ICE v móde CryptoWorks – pre zákazníkov Skylinku to znamená, že im tieto programy nemusia fungovať, pokiaľ pre príjem satelitnej televízie Skylink stále používajú nevhodný satelitný prijímač (dekódovací modul) bez označenia Skylink READY. Vzhľadom k tomu, že na trhu existuje veľké množstvo najrôznejších typov satelitných prijímačov (dekódovacích modulov), odporúčame v tomto prípade kontaktovať predajcu satelitnej techniky, a to najlepšie toho, u ktorého si zákazník kúpil svoj súčasný satelitný prijímač. Jedine odborný predajca dokáže posúdiť, podľa konkrétneho typu prijímača (modulu), či je možné nahrať aktuálnu verziu obslužného programu alebo je nutná kúpa nového prijímača (modulu) s označením Skylink READY. V tomto prípade však nie je účelné kontaktovať Zákaznícky servis Skylinku – naši operátori nie sú schopní pomôcť s konkrétnym odporúčaním,  resp. tiež odporučia návštevu odborného predajcu satelitnej techniky.

Skylink Ochutnávka

K ďalšej zmene na predvoľbe Skylink Ochutnávka dôjde v utorok, 9. 1. 2018. Celý mesiac si budete môcť užívať filmový kanál Filmbox Premium HD, ktorý je čerešničkou na torte pre všetkých filmových fanúšikov – prináša ocenené filmové lahôdky, tých najlepších hercov, známe hollywoodske scény a najlepšiu európsku kinematografii. Získate prístup k tomu najlepšiemu z filmovej produkcie ihneď po predstavení premiér v kine.

Program je štandardne súčasťou balíčka Komplet, ale na obdobie nasledujúceho mesiaca ho budú môcť sledovať všetci zákazníci Skylinku (parametre pre naladenie predvoľby Ochutnávka nájdete nižšie).
 

Ukončenie distribúcie programov Travel Channel HD, Food Network HD a Fine Living HD

Vysielateľ programov Travel Channel HD, Food Network HD a Fine Living HD sa nedohodol s prevádzkovateľom satelitnej platformy Skylink, spoločnosťou M7 Group S.A., na pokračovaní distribúcie týchto programov na satelite Astra 23,5°E. Uvedené programy tak od 3. 1. 2018 prestávajú byť súčasťou balíčkov Kombi, Multi HD a Komplet. Skylink aj naďalej pracuje na skvalitnení programovej ponuky a pripravuje zaradenie programov, ktoré by lepšie zodpovedali programovým preferenciám našich zákazníkov.
 

Technické parametre pre naladenie programov:

Programy

Kompresný formát*

Satelit Astra

Frekvencia (MHz)

Polarizácia

FEC

Symbolová rýchlosť (KS/s)

Norma

Pilot

FastScan

Stingray iConcerts HD

MPEG-4

23,5°E

12 032

H

9/10

27 500

DVB-S2/QPSK

OFF

181

C Music TV

MPEG-4

23,5°E

12 090

V

2/3

29 900

DVB-S2/8PSK

OFF

180

Skylink Ochutnávka

MPEG-4

23,5°E

12 344

H

2/3

29 900

DVB-S2/8PSK

OFF

7


*Pro príjem programov v kompresnom formáte MPEG-4 je potrebný HD satelitný prijímač (najlepšie s certifikátom Skylink READY).

PR M7 Group S.A. 

© 2020 Canal+ Luxembourg S. à r.l. - Všetky práva vyhradené
Skylink® je obchodná značka vlastnená Canal+ Luxembourg S. à r.l.
so sídlom Rue Albert Borschette 4, L-1246 Luxembourg
R.C.S. Luxembourg: B 87.905