Súťaž

Súťažte s Viasat History a novým seriálom Poslední vojnoví králi Európy

Súťaž s Viasat History

Viasat History ponúka moderný pohľad na históriu v novom pojatí: kvalitne podložené snímkyprogramy v inteligentnom podaní najcharizmatickejších historikov, ktoré nútia diváka premýšľať. Napínavé príbehy podľa skutočnosti, pôsobivé rozprávanie... od života zhýčkaných kráľov až po boj otrokov za slobodu po najväčšie vojenské ťaženia v dejinách. Teraz Viasat Hitory prináša úplne nový seriál POSLEDNÍ VOJNOVÍ KRÁLI EURÓPY a spolu s ním tiež súťaž o lákavé ceny.

Čo vás čaká v seriáli POSLEDNÍ VOJNOVÍ KRÁLI EURÓPY?

Pred tisícimi rokmi bojoval Viking, Norman a Sas o slávu — trón jedného malého ostrova na okraji Európy. Počas jedného roka dvaja z nich zahynuli v boji a tretí bol víťazom… s bohatstvom a mocou, o akých sa mu ani nesnívalo. Na základe analýzy historických dokumentov odhaľujeme príbeh túžby po moci a majetku, príbeh boja za kultúru a vieru, príbeh o rodinných roztržkách a zradách, ktoré ovplyvnili chod európskych dejín.

Vojenský historik Dan Snow nás s televíznym štábom zavedie na miesta historických udalostí — do mesta Caen v Normandii, do Nórska, do Stamford Bridge v Yorkshire alebo francúzskeho Saint­Valery­Sur Somme, ale tiež do Hastingsu a Westminsterského opátstva. Vstúpime spolu s ním do sveta vikingských lodí a sekerami ozbrojených bojovníkov a budeme svedkami dôležitých experimentov, ktoré pomôžu objasniť, ako fungovalo zásobovanie a preprava armád, a predovšetkým aká bola ich výzbroj. Z črepín budeme skladať tento neobyčajný príbeh a oživíme historický svet plný násilia a dramatických udalostí.

Nenechajte si ujsť PREMIÉRU KAŽDÚ STREDU O 21.00 HOD na Viasat History.

Navštívte WEB seriálu a získajte viac informácií.

Vikingove2.jpg

A o čo súťažíme?

  • Stolová hra Hnefatafl - v dobách vikingov populárna stolová hra, bohužiaľ úplne zabudnutá. Radí sa medzi najstaršie a najznámejšie na svete. S podporpu archeologického bádania bola táto zabudnutá hra zrekonštruovaná a znova prebraná k životu a to presne v takej podobe, v akej bola známa pred tisíckami rokov po celom vikingskom svete.
  • Vreckové hodinky
  • Diár
Kedy sa odohrala bitka pri Hastingse?
Kde možno nájsť číslo karty Skylink?
Číslo karty Skylink
najdete zde:

Poznámka:
Číslo karty opíšte
bez medzier vrátane
posledná kontrolnej číslice

Pravidlá súťaže: Súťaže sa môžu zúčastniť všetci zákazníci satelitnej televízie Skylink, ktorí majú na dekodovacej karte Skylink aktívny balíček Smart, Multi, Kombi, Multi HD, HD Plus, Komplet nebo Flexi 7. Do zlosovania budú zaradené odpovede, zaslané do 31. 3. 2017 do 23:59 hodiny.

Súťaž
Foto Viasat History

Kompletný magazín s množstvom ďalších článkov nájdete voľne k stiahnutiu na