Pre deti

Trochu iná detektívna kancelária

Koho by nebavilo odhaľovať najrôznejšie tajomstvá alebo zločiny, občas pátranie preložiť nejakou tou naháňačkou a nakoniec víťazoslávne opadnúť zločinca. Presne toto miluje hrdinka úplne nového animovaného seriálu.

Hoci má Mirette ešte len desať rokov, už toho zažila celkom dosť. K jej najväčším vášňam totiž patrí detektívne vyšetrovanie a ako každý nadšený „pátrač“ vie, toto nie je práca, pri ktorej by ste sedeli na jednom mieste a nevytiahli päty z domu. Je to presne naopak. Mirette sa doslova vyžíva v pátraní po zločincoch a rozkrývaní najrôznejších záhad. Je to síce dievča, ale rozhodne sa len tak niečoho nezľakne. Pokojne sa pustí do divokej naháňačky v podstate na akomkoľvek stroji, ktorý jej pomôže dobehnúť páchateľa.

Je taký malý Sherlock Holmes, pretože každá krádež, o ktorej začuje, ju nadchne. Už sa teší, ako bude riešiť ďalší záhadný prípad. Ako každý správny detektív aj Mirette potrebuje nejakého parťáka, tentoraz však žiadneho doktora Watsona nečakajte. K ruke jej je najlepší kamarát, ktorý si po svete vykračuje po štyroch, má huňatý kožúšok a zbožňuje čokoľvek na jedenie. Tento tiež dosť leňoch sa volá Jean-Pat, ale Mirette mu hovorí mačkistent.

Už určite tušíte, je to taký Garfield s lupou neustále na cestách. Táto dvojka sa skutočne nezastaví, prípady riešia po celom svete: pozrú sa spoločne do Londýna a Paríža, dokonca sa ocitnú aj v New Yorku alebo Káhire. Tento roztomilý francúzsko-španielsky seriál je tým pravým pre malých školákov, ktorí radi riešia rébusy, ale tiež sa radi smejú. Spojenie malého, celkom nebojácneho dievčatka a kocúra, ktorému sa nikdy nič nechce, je naozaj kúzelné. K tomu si pridajte pestré, no nepreplácané animácie v tradičnom maľovanom štýle a vyjde vám vydarený animák, ktorý si deti určite rýchlo obľúbia.

Mirette, detektív na cestách

Pre deti
Foto Minimax
Minimax štvrtok 13. 4. Moj TV program Súčasť balíčkov: Flexi 10, Kombi, Komplet, Multi a Smart

Kompletný magazín s množstvom ďalších článkov nájdete voľne k stiahnutiu na