Dokument

Tajomstvá významných britských hradov

Tajomstvá významných britských hradov
Skylink Live TV

Sledujte na Viasat History HD na Skylink Live TV Sledovať

Patríte k nadšeným obdivovateľom hradov? Potom je tu seriál presne pre vás, v ktorom sa pozriete do ostrovného kráľovstva.

Veľká Británia je ako kráľovstvo dodnes plná honosných šľachtických sídiel, ale aj majestátnych kamenných velikánov. V relácii Tajomstvá významných britských hradov sa pozriete do tých najnavštevovanejších, ako sú Doverský hrad, londýnsky Tower, Warwick, Caernarfon, Stirling a Carrickfergus, ale nielen do nich. Určite poznáte aj hrady Edinburgh, Cardiff, York, Lancaster, Leeds a Arundel. Sprievodcu vám bude robiť naozajstný odborník, historik Dan Jones, ktorý rozhodne nie je žiadnym nudným patrónom. Postupne vám poodhalí jednotlivé vrstvy týchto oslavovaných pevností, ktoré sú ústrednou súčasťou britskej minulosti, avšak nielen to. Dýchne na vás romantika kráľovských dvorov a dozviete sa aj všeličo o intrigách a povstaniach, ktoré sa kuli v tajných chodbách a desivých pivniciach. Program sa natáčal v nádherných lokalitách Anglicka, Walesu, Škótska a Severného Írska a prináša jedinečné letecké zábery aj dramatické rekonštrukcie najrôznejších udalostí, ktoré sú s jednotlivými sídlami spojené. Vďaka Danovi Jonesovi znovu ožije rozmanitá anglická história spoločne s tými najvýznamnejšími osobnosťami.

Tajemství britských hradů

Dokument
Foto Viasat History

Réžia Gerry Hoban, Maurice Sweeney, Sarah Share

Dĺžka 44 min.

Rok 2015

Viasat History HD utorok 13. 6. Moj TV program Satelitná televízia: Kombi+, Kombi+ Apple TV+, Komplet, Mini, Multi, Premium a Smart Internetová televízia: Kombi+, Kombi+ Apple TV+, Kombi+ HBO, Mini, Multi, Premium a Smart

Kompletný magazín s množstvom ďalších článkov nájdete voľne k stiahnutiu na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC