Dokument

Súkromný život kráľovských rodín

Žiť si tak niekde na zámku, mať na všetko služobníctvo a ešte k tomu byť hlavou štátu? Znie to lákavo? Lenže čo súkromný život, mali by ste vôbec nejaký?

Nový dokumentárny seriál nadväzuje na program Súkromný život Tudorovcov a na obrazovky sa s ním vracia aj Tracy Borman. Táto kurátorka kráľovských palácov vie o európskych kráľovských rodinách často viac než renomovaní historici. Sídla urodzených a vyvolených vládcov totiž prezrádzajú o ich súkromnom živote množstvo zaujímavých aj trochu šteklivých informácií. Väčšinu kráľov aj kráľovien máme zafixovanú ako ikony svojej doby v honosných róbach a uniformách z dokonalých portrétov.

Čo sa však skrýva za ich strnulými výrazmi, akí boli a ako žili? Je napríklad pravda, že sa Ľudovít XIV. kúpal len trikrát za život? A čo ostatní panovníci, naozaj je na každej fáme trochu pravdy? Seriál nie je spracovaný v takej „bombastickej“ výprave ako populárna televízna séria Tudorovci: Sex, moc a intrigy či The Crown. To však vzhľadom na zaujímavý obsah nie je na škodu a ak máte radi históriu s trochou pikantnosti k tomu, potom si určite prídete na svoje.

Súkromný život kráľovských rodín

Dokument
Foto Viasat History
Viasat History nedeľa 7. 1. Moj TV program Súčasť balíčkov: Flexi 10, Kombi, Komplet, Multi a Smart

Kompletný magazín s množstvom ďalších článkov nájdete voľne k stiahnutiu na