Novinky

Tu nájdete vždy čerstvé správy ku všetkému, čo sa týka Skylinku.

Prima KRIMI – nový program v ponuke Skylinku

29.03.2018   |   Technická
Programová


Prevádzkovateľ česko-slovenskej satelitnej platformy Skylink, spoločnosť M7 Group informuje o zaradení nového programu Prima KRIMI.
 

29. 3. 2018 bude spustené promo vysielanie nového programu skupiny Prima – Prima KRIMI. Program je určený pre českých divákov a v rámci Skylinku bude zákazníkom dostupný v základnom balíčku Digital.

Štart riadneho vysielania je naplánovaný na Veľkonočný pondelok, 2. apríla 2018 o 13.50.

Podľa informácií FTV Prima bude prvý večer v znamení televíznej premiéry medzinárodne oceneného filmu Dievča vo vlaku s Emily Bluntovou v hlavnej úlohe. Diváci sa ďalej môžu tešiť na klasické kriminálky, ako je Odpadlík, Closer: Nové prípady, Julia Lescautová či Polícia – New York. Večery budú naplnené napätím, ktoré prinesú americké krimiseriály, ako napr. Rizzoli & Isles, Vraždy v pitevni, Zberatelia kostí, Vraždy v Midsomeri či Myšlienky zločinca.

Zaradenie programu Prima Krimi bude mať vplyv aj na súčasný tematický program Prima LOVE, ktorý sa opäť vráti k odpočinkovej tvorbe pre ženy – romantické seriály, filmy a telenovely.

Parametre pre naladenie programu Prima KRIMI:

Satelit                                     Astra 23,5°E
Frekvencia                            11 876 MHz
Polarizácia                            Horizontálna
FEC                                         3/4
Symblolová rýchlosť           29 900 KS/s
Norma                                    DVB-S2/8PSK
Pilot                                         ON
Kompresní formát               MPEG-4
Rozlíšenie                              SD
FastScan                                35

Pre príjem programov vysielaných v kompresnom formáte MPEG-4 je nutný HD satelitný prijímač (najlepšiee s označením Skylink READY).


Upozornenie!
Rovnako ako všetky nové zaraďované programy Skylinku, je program Prima KRIMI dostupný v prijímačoch s dekodérom Irdeto alebo Viaccess Orca. Jeden alebo druhý z uvedených systémov podporujú všetky aktívne karty Skylink. Pokiaľ niektorý satelitný prijímač novo zaradené programy nedekóduje, pravdepodobne sa nejedná o chybu Skylinku alebo dekódovacej karty, ale skôr o problém satelitného prijímača. Môže sa jednať o necertifikovaný dekodér, za ktorého kompatibilitu Skylink nemôže ručiť (nie je označený značkou Skylink READY). V tomto prípade odporúčame kontaktovať predajcu, u ktorého si zákazník prijímač kúpil. Jedine odborný predajca dokáže posúdiť, či prijímač, ktorý zákazníkovi predal, zvládne podporu kódovacích systémov, ktoré Skylink používa. V niektorých prípadoch predajca do prijímača nahrá novú verziu software, v iných neostáva nič iné ako odporučiť kúpu certifikovaného prístroja alebo dekódovacieho modulu s označením Skylink READY. Pokiaľ váš satelitný prijímač nie je označený logom Skylink READY, nie je potrebné kontaktovať Zákaznícky servis Skylinku – naši operátori spravidla odporučia návštevu odborného predajcu satelitnej techniky.PR M7 Group S.A. 

© 2020 Canal+ Luxembourg S. à r.l. - Všetky práva vyhradené
Skylink® je obchodná značka používaná pod licenciou Canal+ Luxembourg S. à r.l.
so sídlom Rue Albert Borschette 2, L-1246 Luxembourg
R.C.S. Luxembourg: B 87.905