Novinky

Tu nájdete vždy čerstvé správy ku všetkému, čo sa týka Skylinku.

Markíza +1 HD a Nova +1 HD – ďalšie programy s časovým posunom v ponuke Skylinku

19.09.2017   |   Programová


Spoločnosť M7 Group, prevádzkovateľ česko-slovenskej satelitnej platformy Skylink, informuje o spustení ďalších dvoch programov s časovým posunom – Markíza +1 HD a Nova +1 HD.

Koncom roka 2016 zaradil Skylink prvý ako doteraz jediná satelitná platforma na našom trhu do svojej programovej ponuky zaujímavú inovatívnu novinku – programy vysielané s časovým posunom jednej hodiny. Okrem programov vysielaných v štandardnom čase tak môžu zákazníci Skylinku programy daného programu sledovať aj o hodinu neskôr. Novinka sa veľmi osvedčila. Zákazníci Skylinku si pochvaľujú stále viac možností a väčší komfort pri plánovaní svojej televíznej zábavy.

 „Sme veľmi radi, že sa pre náš koncept rozhodli aj ďalší dvaja prevádzkovatelia televíznych staníc s najväčšou sledovanosťou v Českej republike a na Slovensku – TV Markíza a TV Nova. Skylink týmto krokom sleduje trendy vytýčené najvyspelejšími satelitnými platformami v Európe,“ hovorí Jaromír Glisník, člen predstavenstva M7 Group S.A.

Od 19. 9. 2017 môžu všetci zákazníci Skylinku sledovať s hodinovým časovým posunom už 4 popredné komerčné slovenské a české televízne stanice – Markíza +1 HD, Nova +1 HD, JOJ +1 HD, Prima +1 HD (v rámci základného balíčka Digital) a navyše filmový kanál JOJ Cinema +1 HD (v rámci platených balíčkov).

Parametre pre naladenie Markíza +1 HD a Nova +1 HD:

Satelit                                     Astra 23,5°E
Frekvencia                            11 973 MHz
Polarizácia                            Vertikálna
FEC                                         2/3
Symblolová rýchlosť           29 900 KS/s
Norma                                    DVB-S2/8PSK
Pilot                                         OFF
Pozícia vo FastScan           4

Pre príjem programov vysielaných vo vysokom rozlíšení HD je nutný HD satelitný prijímač (najlepšie s označením Skylink READY).

© 2020 Canal+ Luxembourg S. à r.l. - Všetky práva vyhradené
Skylink® je obchodná značka používaná pod licenciou Canal+ Luxembourg S. à r.l.
so sídlom Rue Albert Borschette 2, L-1246 Luxembourg
R.C.S. Luxembourg: B 87.905