Novinky

Tu nájdete vždy čerstvé správy ku všetkému, čo sa týka Skylinku.

Zmena vysielacích parametrov programov ČT a ďalšie novinky

14.11.2016   |   Technická
Programová


V nadväznosti na Novinku zo dňa 8. 11. 2016, vydávame tieto upresňujúce informácie o programových zmenách, ku ktorým dôjde 15. 11. 2016.

 

Československo HD a Festival HD – ďalšie dva nové HD programy pre zákazníkov Skylinku

Programovú ponuku Skylinku obohatia ďalšie dva nové HD programy – Československo HD a Festival HD.

Československo HD prinesie najlepšiu filmovú, televíznu a dokumentárnu produkciu z obdobia Československa 1918-1992. Vysielať bude od 04:00 do 22:00. Festival HD je prémiový filmový kanál s najlepšou filmovou produkciou z celého sveta festivalovej kinematografie. Vysielať bude od 22:00 do 04:00.

Programy sa stanú súčasťou programového balíčka Smart a tiež programového balíčka Film Europe + CS TV, v ktorom nahradia súčasné programy Kino CS a Doku CS. Vysielanie programu Muzika CS bude k tomuto dátumu ukončené.

Parametre pre naladenie oboch nových programov viď tabuľka nižšie.

 

Všetky programy Českej televízie už len vo vysokom rozlíšení HD

15. 11. 2016 ráno bude ukončené satelitné vysielanie piatich verejnoprávnych programov Českej Televízie – ČT 1, ČT 2, ČT 24, ČT Sport, ČT:D/art v štandardnom rozlíšení SD. Zároveň bude ukončené vysielanie HD verzií troch programov Českej Televízie – ČT 1 HD, ČT 2 HD, ČT Sport HD na pôvodnej pozícii. Parametre pre naladenie všetkých programov Českej televízie viď tabuľka nižšie.

 

SD verzia staníc Nova a Prima

Pôvodne plánované ukončenie satelitného vysielanie dvoch komerčných televíznych staníc Nova a Prima v štandardnom rozlíšení sa posúva na budúci utorok, 22. 11. 2016.Nové parametre pre naladenie programov

 Programy

Satelit Astra

Frekv. (MHz)

Polar.

FEC

Symb. r. (KS/s)

Norma

Pilot

ČT 1 HD, ČT 2 HD, ČT 24 HD, ČT Sport HD, ČT:D/art HD

23,5°E

12 344

H

2/3

29 900

DVB-S2/8PSK

OFF

Československo HD, Festival HD

23,5°E

12 109

H

3/4

27 500

DVB-S2/8PSK

ON


 

Ako postupovať:

  • Zákazníci, ktorí používajú HD satelitný prijímač vybavený funkciou automatického ladenia a usporiadania programov (FastScan), čo sú prakticky všetky prijímače s označením Skylink READY, nemusia nič riešiť – všetky zmeny sa vykonajú automaticky.
     
  • Zákazníci používajúci HD satelitný prijímač, ktorý však nie je vybavený funkciou FastScan, si musia vyššie uvedené programy naladiť sami manuálne. Pri ladení odporúčame postupovať podľa návodu na obsluhu daného satelitného prijímača. V prípade, že už tento návod nemajú, môžu použiť Všeobecný návod pre naladenie alebo využiť služieb niektorého z partnerov Skylinku. Pri ladení je potrebné zadať správne parametre pre naladenie (viď tabuľka vyššie).
     
  • Zákazníkom, ktorí používajú zastaraný satelitný prijímač, ktorý nevie prijímať HD programy odporúčame, aby si čo najskôr kúpili nový HD satelitný prijímač s označením Skylink READY, a to v niektorej z predajní satelitnej techniky alebo prostredníctvom špeciálnej  ponuky Skylinku.

Ako spoznáte, či váš satelitný prijímač HD?

PR M7 Group S.A. 

© 2020 Canal+ Luxembourg S. à r.l. - Všetky práva vyhradené
Skylink® je obchodná značka používaná pod licenciou Canal+ Luxembourg S. à r.l.
so sídlom Rue Albert Borschette 2, L-1246 Luxembourg
R.C.S. Luxembourg: B 87.905