Novinky

Tu nájdete vždy čerstvé správy ku všetkému, čo sa týka Skylinku.

esportsTV – nový program pre zákazníkov Skylinku

27.09.2016   |   Programová

Prevádzkovateľ česko-slovenskej satelitnej platformy, spoločnosť M7 Group informuje o uzatvorení dohody so spoločnosťou MTG o distribúcii televíznej stanice esportsTV v Európe.


27. 9. 2016 bude programová ponuka Skylinku obohatená o ďalší HD program – esportsTV. Zákazníci Skylinku budú môcť túto stanici prijímať v HD kvalite v rámci platených balíčkov Smart, Flexi7, Multi, Kombi, Multi HD, HD Plus a Komplet.

 

esportsTV je nová, špecializovaná televízna stanica, ktorá sa zameriava na oblasť tzv. e-športu. V priebehu roka ponúkne svojim divákom viac ako 1000 hodín živého vysielania z tých najväčších turnajov e-športu, a to vrátane špičkových profesionálnych líg a šampionátov ako je ESL One, Intel® Extreme Masters, Pro League a ďalších. Napríklad už 1. a 2. októbra si budú môcť diváci užiť živý prenos z najväčšej svetovej udalosti e-športu – ESL One New York.

E-šport (alebo tiež elektronický šport) je nový športový a zábavný formát, v ktorom ide o súťaže hráčov počítačových hier. Jeho popularita v poslednej dobe rastie takmer exponenciálnou rýchlosťou a očakáva sa, že do konca tohto roku sa masa fanúšikov rozrastie o ďalších 200 miliónov. Spoločnosť ESL, ktorú vlastní skupina MTG a je najväčšou spoločnosťou zameranou na e-šport, zahájila globálne televízne vysielanie ako prvá na svete v máji 2016 a už dnes je stanica esportsTV známa fanúšikom v severských a pobaltských regiónoch, a to prostredníctvom platených televíznych balíčkov spoločnosti MTG, rovnako ako rady ďalších distribútorov – Telenor, Com Hem a Telia.


Okrem zákazníkov Skylinku v Českej republike a na Slovensku bude táto stanica dostupná tiež ďalším zákazníkom satelitných platforiem spoločnosti M7, ako je Canal Digitaal v Holandsku či TV Vlaanderen v Belgicku, čím sa dostane do takmer 1 milióna domácností.

Bill Wijdeveld, Více President Business Development M7 Group: „Teší nás, že sme uzatvorili dohodu so spoločnosťou MTG, vďaka ktorej budeme môcť ponúknuť televíznu stanicu esportsTV s obsahom z najväčších a najdôležitejších zápasov z celého sveta. A čo viac, spustenie esportsTV zapadá do našej stratégie rozšíriť obsahové portfólio a tým osloviť nové publikum.“

Jørgen Madsen Lindemann, President a CEO, MTG: E-šport je svetovo najrýchlejšie rastúci profesionálny sport a tento rok sa očakáva, že sa zapojí viac ako 250 miliónov ľudí. Tiež je to veľmi populárny zábavný formát, ktorý láka divákov po celom svete nie len k online pozeraniu, ale aj na veľké štadiónové turnaje. E-šport disponuje bohatým obsahom, ktorý umožníme zdieľať vďaka novému partnerstvu s M7 Group a veríme, že prinesie nadšenie do mnohých televíznych domácností.“


Technické parametre pre naladenie programu esportsTV:

Satelit:                                  Astra 23,5°E
Kmitočet:                             11 973 MHz
Polarizácia:                          Vertikálna
FEC:                                       2/3
Symbolová rýchlosť:          29 900 kS/s
Norma:                               DVB-S2/8PSK
Pilot:                                    OFF


Pre príjem HD programov je nutný HD satelitný prijímač (najlepšie s označením Skylink READY):

  • Diváci, ktorí používajú satelitný prijímač s označením Skylink READY, majú istotu, že ich prijímač je HD a budú teda môcť bez problémov prijímať aj program esportsTV. A navyše vďaka funkcii „Fast Scan“, ktorou je vybavená väčšina týchto prijímačov, nemusia nič ladiť – program nájdu automaticky naladený na pozícii 112.
  • Diváci, ktorí používajú HD satelitný prijímač bez označenia Skylink READY, resp. bez funkcie FastScan budú musieť program najprv naladiť. V tom prípade odporúčame postupovať podľa návodu k obsluhe daného satelitného prijímača a použiť vyššie uvedené technické parametre pre naladenie.
  • Diváci bez HD prijímača nemôžu prijímať žiadne programy Skylinku v HD rozlíšení – odporúčame kúpu nového HD satelitného prijímača – navštívte niektorého z predajcov satelitnej techniky alebo využite zvýhodnenú ponuku Skylinku.

 

Oficiálnu verziu tlačovej správy M7 Group S.A. nájdete tu.

PR M7 Group S.A. 

© 2020 Canal+ Luxembourg S. à r.l. - Všetky práva vyhradené
Skylink® je obchodná značka používaná pod licenciou Canal+ Luxembourg S. à r.l.
so sídlom Rue Albert Borschette 2, L-1246 Luxembourg
R.C.S. Luxembourg: B 87.905