Novinky

Tu nájdete vždy čerstvé správy ku všetkému, čo sa týka Skylinku.

Zmeny parametrov satelitného vysielania

01.07.2016   |   Technická
Programová

Prevádzkovateľ česko-slovenskej satelitnej platformy Skylink, spoločnosť M7 Group informuje o ďalšom kroku v procese zmien parametrov satelitného vysielania verejnoprávnych a komerčných televízií.

Nadväzujeme na správu zo dňa 21. 6. 2016 (viď správa tu), v ktorej sme informovali o ďalšej fáze procesu prechodu českých a slovenských verejnoprávnych a komerčných televízií na nový vysielací formát HD/MPEG-4 alebo SD/MPEG-4.


Prima LOVE, Prima HD

Dnes, 1. 7. 2016 bude realizovaný ďalší krok z tohto procesu – program Prima LOVE ukončí svoje vysielanie na pôvodnej pozícii vo formáte SD/MPEG-2 a bude ďalej k dispozícii už len na novej pozícii vo formáte SD/MPEG-4 (viď parametre pre naladenie nižšie). Namiesto programu Prima LOVE začne na jeho pôvodnej pozícii dočasne vysielať program Prima, ale len vo formáte SD/MPEG-2. Zákazníkom Skylinku preto odporúčame, aby si Primu naladili už v HD verzii (viď parametre pre naladenie nižšie).


AXN namiesto Universal Channel

Ako sme už avizovali v správe zo dňa 17. 6. 2016 (viď správa tu)od 1. 7. 2016 programovú ponuku Skylinku doplní ďalší filmový kanál AXN, ktorý sa stane súčasťou balíčkov Smart, Multi, Kombi, Multi HD a Komplet. AXN nahradí doterajší filmový kanál Universal Channel, ktorého vysielanie končí v celé Európe, a to z rozhodnutia jeho vysielateľa. Atraktívne programy sa pritom presunú na program E! Entertainment. Parametre pre naladenie AXN nájdete v tabuľke nižšie.

Programy

Satelit Astra

Frekvencia (MHz)

Polarizácia

FEC

Symb. r. (KS/s)

Norma

Pilot

Prima Love (SD/MPEG-4)

23,5°E

11934

V

3/4

27 500

DVB-S2/8PSK

ON

Prima (HD/MPEG-4)

23,5°E

11 876

H

3/4

29 900

DVB-S2/8PSK

ON

AXN (SD/MPEG-4)

23,5°E

12 090

V

2/3

29 900

DVB-S2/8PSK

OFF

 


Dôležité upozornenie:

Pre príjem HD programov, resp. programov vo formáte MPEG-4 je potrebný HD satelitný prijímač – najlepšie s označením Skylink READY (zoznam tu). Tieto satelitné prijímače dokážu nielen prijímať všetky televízne programy Skylinku, ale sú navyše vybavené funkciou automatického ladenia a usporiadania programov (FastScan), takže pri akýchkoľvek zmenách vysielania už nie je potrebné sa o nič starať – všetko potrebné zaistí satelitný prijímač automaticky za vás.


Konkrétne odporúčania pre zákazníkov Skylinku:

-        Ak vlastníte HD satelitní prijímač s označením Skylink READY vybavený funkciou FastScan – nemusíte nič riešiť.

-        Ak vlastníte zastaraný satelitný prijímač, ktorý nie je HD, nebudete môcť sledovať takmer žiadne televízne programy –odporúčame kúpu nového HD satelitného prijímača s označením Skylink READY a s funkciou FastScan – navštívte niektorú z predajní satelitnej techniky (zoznam tu) alebo využite ponuku Skylinku. Zaistíte si tým dlhodobo bezproblémový príjem satelitnej televízie Skylink.

-        Ak vlastníte HD satelitní prijímač, ktorý však nie je vybavený funkciou FastScan, musíte si nižšie uvedené programy naladiť sami manuálne – pri ladení odporúčame postupovať podľa návodu k obsluhe vášho satelitného prijímača s využitím vyššie uvedených parametrov pre naladenie. Pokiaľ nemáte návod k obsluhe, môžete využiť univerzálny návod pre naladenie alebo využiť služby niektorého z partnerov Skylinku (zoznam tu).


Ako poznáte, že je váš satelitný prijímač HD?

 

PR M7 Group S.A. 

© 2020 Canal+ Luxembourg S. à r.l. - Všetky práva vyhradené
Skylink® je obchodná značka používaná pod licenciou Canal+ Luxembourg S. à r.l.
so sídlom Rue Albert Borschette 2, L-1246 Luxembourg
R.C.S. Luxembourg: B 87.905