Novinky

Tu nájdete vždy čerstvé správy ku všetkému, čo sa týka Skylinku.

Využitie OTT služieb zákazníkmi M7 vzrástlo o 30 %

06.08.2018   |   Programová


Pridanie OTT služieb k distribúcii DTH a IPTV sa ukázalo ako úspešný krok pre M7 Group, jedného z najväčších európskych operátorov platenej televízie. Distribúcia video obsahu cez internet prostredníctvom Over-The-Top služby uspokojuje rýchlo rastúci dopyt predplatiteľov, ktorí chcú sledovať obsah kedykoľvek a na akomkoľvek zariadení, a stala sa nevyhnutnou súčasťou ponuky hybridnej televízie skupiny M7, a to ako pre lineárny obsah, tak aj pre obsah na vyžiadanie.

Bill Wijdeveld, viceprezident pre rozvoj podnikania v M7 Group, k tomu hovorí: „Miera používania hybridných set-top boxov a inteligentných televízorov sa neustále zvyšuje a nárast využitia aplikácie M7 TV je impozantná. Celkový počet užívateľov aplikácie M7 TV, dostupných prostredníctvom zariadení so systémami iOS a Android, vzrástol v júli na takmer 300 000, čo predstavuje nárast o 30 % od decembra 2017.“

Aplikácia M7 TV umožňuje predplatiteľom sledovať obsah z rôznych televíznych platforiem M7 kedykoľvek a na ľubovoľnom zariadení. Okrem toho spoločnosť M7 v partnerstve so spoločnosťou Samsung predstavila dedikovanú aplikáciu pre inteligentné televízory umožňujúcu divákom prístup k lineárnym aj interaktívnym službám prostredníctvom inteligentnej TV bez nutnosti vlastniť set-top box. Ostatní výrobcovia televízorov ich budú čoskoro nasledovať.

Vďaka rastúcemu trendu sledovania hybridnej televízie u predplatiteľov M7 sú prostredníctvom OTT služieb teraz distribuované predovšetkým špeciálne kanály zamerané na menšie publikum. Patria medzi nich tematické holandské kanály NPO Zapp, NPO1 Extra, RTL Crime, RTL Lounge a AT5. OTT distribúcia tiež umožňuje pridanie nových kanálov: NPO2 Extra, NPO3 Extra a NPO Nieuws, ktoré tak budú čoskoro pridané do ponuky platformy Canal Digitaal. Tieto nové a všetky ďalšie OTT kanály môžu prijímať všetci predplatitelia Canal Digital s hybridným boxom a užívatelia aplikácie Canal Digitaal TV. Programy na týchto televíznych kanáloch je možné kedykoľvek sledovať na ľubovoľnom zariadení vďaka interaktívnym službám ako je reštart alebo spätné pozeranie.

© 2020 Canal+ Luxembourg S. à r.l. - Všetky práva vyhradené
Skylink® je obchodná značka používaná pod licenciou Canal+ Luxembourg S. à r.l.
so sídlom Rue Albert Borschette 2, L-1246 Luxembourg
R.C.S. Luxembourg: B 87.905