Novinky

Tu nájdete vždy čerstvé správy ku všetkému, čo sa týka Skylinku.

Nova Sport 1 – prelaďte na HD verziu

29.04.2016   |   Technická
Programová

Dňa 2. 5. 2016 bude ukončené satelitné vysielanie ďalšieho programu skupiny Nova zo satelitu Astra 23,5°E v štandardnom rozlíšení (SD) – Nova Sport 1. Diváci môžu tento program aj naďalej prijímať v kvalitnejšej HD verzii prostredníctvom satelitnej televízie Skylink, a to v rámci niektorého z programových balíčkov Smart, Multi, Kombi, Multi HD, Flexi 7 alebo Komplet.

Technické parametre pre naladenie programu Nova Sport 1 HD:

Satelit Astra 23,5°E
Kmitočet: 11 876 MHz
Polarizacía: Horizontálna
FEC: 3/4
Symbolová rýchlosť: 29 900 kS/s
Norma: DVB-S2/8PSK
Pilot: ON

 

Pre príjem programov vysielaných vo vysokom rozlíšení HD, resp. vo formáte MPEG-4, je nutný HD satelitný prijímač (najlepšie s označením Skylink READY) – to konkrétne znamená, že:

-        Diváci, ktorí používajú satelitný prijímač s označením Skylink READY nemusia nič riešiť – ich prijímač je HD a môžu tak bez problémov prijímať aj program Nova Sport 1 HD. Vďaka funkcii „Fast Scan“, ktorou je vybavená väčšina týchto prijímačov, nájdu program naladený na pozícii 102.

-        Diváci, ktorí používajú satelitný prijímač bez označenia Skylink READY môžu rozlíšiť, že sa jedná o HD prijímač podľa niekoľkých znakov – podľa označenia HD na prístroji alebo podľa toho, že už prijímajú niektorý iný HD program od Skylinku alebo podľa vstupu pre konektor s označením HDMI. Program Nova Sport 1 HD tak nájdu naladený na niektorom z kanálov alebo ho budú musieť najskôr naladiť. V tom prípade odporúčame postupovať podľa návodu k obsluhe daného satelitného prijímača a vyššie uvedených technických parametrov pre naladenie.

-        Diváci bez HD prijímača nemôžu prijímať žiadne programy Skylinku v HD rozlíšení, resp. vo formáte MPEG-4 – teda ani program Nova Sport 1 HD. Pre získanie HD satelitného prijímača navštívte niektorého z predajcov satelitnej techniky alebo využite zvýhodnenú ponuku od Skylinku.

 

PR M7 Group S.A. 

© 2020 Canal+ Luxembourg S. à r.l. - Všetky práva vyhradené
Skylink® je obchodná značka používaná pod licenciou Canal+ Luxembourg S. à r.l.
so sídlom Rue Albert Borschette 2, L-1246 Luxembourg
R.C.S. Luxembourg: B 87.905