V čísle 10 nájdete tiež
Rozhovor so spevákom Petrom Jandom
Rozhovor
s spevákom Petrom Jandom

Muziku môžem robiť do smrti

Teraz v máji oslávil osemdesiatku, napriek tomu zastihnúť ho doma, je celkom kumšt. Spevák a šéf kapely Olympic Petr Janda totiž v pondelok, v stredu a v piatok vozí svoje dcérky Anežku (13) a Rozárku (10) do školy, do toho chodí trikrát týždenne na tenis a tiež s Olympicom stále intenzívne vystupujú. A aby toho nebolo málo, založil si aj ďalšiu, susedskú kapelu.

Volyň – poľský vojnový film
Film / seriál

Keď svetu vládne zlo

Film bez príkras opisuje genocídu a beštiálne ľudské správanie počas druhej svetovej vojny v malej dedine obývanej Ukrajincami, Poliakmi a Židmi.

Len Boh odpúšťa – kriminálny thriller
Film / seriál

Pomsta ne/chutí sladko

Po úspešnom filme Drive prichádza režisér Nicolas Winding Refn už s druhým projektom, ku ktorému prizval Ryana Goslinga. Tentokrát do úlohy drogového dílera, ktorý je poverený svojou matkou šéfujúcou mafii v Bangkoku, aby pomstil vraždu svojho brata. Film, v ktorom hrá prím násilie, skvelá kamera a ešte lepšia hudba.

Posledný kráľ – historická dráma
Film / seriál

Posledný král

Kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ. Podarí sa zachrániť jeho nemanželského potomka a nástupníka trónu?

Pravdivý príbeh Neda Kellyho a jeho bandy – dráma
Film / seriál

Pravdivý príbeh Neda Kellyho a jeho bandy

Potom čo sa mladý Ned Kelly (G. MacKay) dostane pod vplyv zbojníka Harryho Powera (R. Crowe) sa z neho čoskoro stáva nemilosrdný kriminálnik.

Najlepší priateľ človeka – dokumentárna séria
Dokument

Najlepší priateľ človeka

Psy sú verní a inteligentní spoločníci, ktorí človeka sprevádzajú už od nepamäti.

Baiae, rímska Atlantída – historický dokument
Dokument

Baiae, rímska Atlantída

Baiae, niekdajšie povestné prázdninové letovisko a centrum obchodu a luxusu, je dnes najväčšou podmorskou archeologickou pamiatkou.

Ainbo: Hrdinka pralesa – animovaná rozprávka
Pre deti

Ainbo: Hrdinka pralesa

Príroda, divočina, prales, stromy, bez toho všetkého by na Zemi nebol život. A to všetko je tiež domovom trinásťročnej Ainbo, ktorá žije v divokej Amazónii.

Tajnosti – český komediálny film
Film / seriál

Tajnostiam veril aj Svěrák

Film Alice Nellis v roku 2007 spôsobil milý šok. Bol iný a krásny. A ani po pätnástich rokoch nestratil nič zo svojej pôsobivosti.

Stín kapradiny – československá dráma
Film / seriál

Drsnejší berie všetko

Film natočený na motívy slávnej novely Josefa Čapka v réžii barda českého filmu Františka Vláčila. Dvoch mladíkov dovedie pytliačenie až k úteku z domova, životu v divočine a hrozným činom. Dráma z čias prvej republiky zaujme drsnosťou i poetickosťou rozprávania.

Ja, knedlička – americká komédia
Film / seriál

Ja, knedlička

Príbehov o skromných, prehliadaných dievčatách, ktoré sa nečakane premenia na oslňujúce krásavice za pomoci nového účesu, rúžu a večerných šiat, je bezpočetné množstvo.

Víkend na chate – fínska komédia
Film / seriál

Víkend na chate

Skvelá fínska komédia s prvkami drámy. Osláviť kamarátkine narodeniny na chate, kde všetci v partii flámovali ako teenageri, sa najprv zdalo ako dobrý nápad.

Potvora – dánska romantická dráma
Film / seriál

Potvora

Rasmus (A. Juul) a Maria (A. Collin) sa stretnú na party, preskočí medzi nimi iskra a onedlho sa k sebe nasťahujú.

Svedkom katastrofy – dokumentárny seriál
Dokument

Svedkom katastrofy

Aký vplyv majú prírodné katastrofy? Pôsobivý dokumentárny seriál využívajúci spravodajské zábery dáva slovo preživším a svedkom tých najničivejších prírodných kalamít.

Luxus za pár korún – kulinársky program
Dokument

Luxus za pár korún

Mladý český kuchár a víťaz kulinárskej súťaže MasterChef 2016 Jiří Halamka sa po predchádzajúcich úspechoch vracia s ďalšou reláciou.

Sydney na Max – komediálny seriál pre teenagerov
Pre deti

Sydney na Max

Niekedy sú si dcéra a otec podobní viac, než si myslia. Komediálny seriál sleduje dvanásťročnú Sydney, ktorá prežíva najrôznejšie problémy.

Hovädzie plátky – kulinársky program
Hudba a lifestyle

Hovädzie plátky

Sledujte kuchárske show každý deň na CANAL+ Domo. Recepty nájdete na www.canalplusdomo.com

Antológia mesta duchov – kanadská dráma
Film / seriál

Zostaňte v strehu

Znepokojujúca kanadská dráma otvára trináste komnaty obyvateľov malého mestečka v quebeckej oblasti ďaleko na severe. Smrťou dvadsaťjedenročného mladíka sa všetko len začína. Pre hŕstku miestnych obyvateľov už svet nikdy nebude rovnaký, z hmly prichádzajú duchovia...

Krajina slepých – dráma
Film / seriál

Krajina slepých

Po zosadení tyranského vládcu Maximiliána II. (Tom Hollander) na jeho miesto nastúpi vodca odboja Thorne (Donald Sutherland).

Liga majstrov EHF – program o športe
Šport

Kto si tento rok zahrá vo Final Four hádzanárskej Champions League?

Štvrťfinálový program otvorí súboj obhajcu titulu z Barcelony na pôde nemeckého Flensburgu. Oba tímy sa v tomto ročníku už dvakrát stretli v základnej skupine.

22 detí a ďalšie na ceste – dokumentárny seriál
Hudba a lifestyle

22 detí a dalšie na ceste

Ak máte viac detí a máte pocit, že to nezvládate, pustite si dokumentárnu sériu o Radfordovcoch, najväčšej britskej rodine. Zistíte, že tá vaša je úplne v pohode.

Váš kúsok záhrady 4 – lifestylový program
Hudba a lifestyle

Váš kúsok záhrady 4

Aj malý balkón v paneláku sa môže premeniť na útulnú časť domu s krásnou kvetinovou výzdobou. Ako na to, poradí Kasia Kusiak.

Leopardica – dvojdielny dokument
Dokument

Leopardica

Národný park Serengeti v severnej Tanzánii, to je kombinácia nádhernej prírody a voľne žijúcich zvierat. Na prvý pohľad oáza pokoja. Ale zdanie klame.