Pre deti

Superhrdinovia z Paríža

Čarovná lienka a Čierny kocúr

Aj na takom nádhernom mieste, akým je Paríž, sa môžu skrývať temné sily. Lenže všetci záporáci sú bez šance, pretože parížske ulice chráni zohraná dvojka superhrdinov Čarovná lienka a Čierny kocúr.

Ako správni superhrdinovia skrývajú Lienka s Kocúrom svoju pravú identitu. Všetci ich tak poznajú ako neohrozených ochrancov dobra a spravodlivosti, ktorí sa objavia vždy, keď je ich najviac treba. V Paríži totiž vyčíňajú akumy, bytosti, ktoré z obyčajných ľudí robia superzločincov terorizujúcich nevinných obyvateľov.
Lienka – obratné, bystré a pohotové dievča v červenom prestrojení posiatom bodkami – sa nikdy nevzdáva a vždy príde na to, ako akumy oklamať. Kocúr – trošku laškovný, možno aj prchký – sa zase ničoho nezľakne a vždy svojej parťáčke pomôže v boji proti záporákom. Pri tom všetkom si obaja stíhajú vymieňať vtipné a ironické poznámky, takže je vidno, že si svoje spoločné dobrodružstvá pekne užívajú.
Kto sa ale skrýva za bodkovanou škraboškou a kto má pekne nabrúsené pazúriky? Dvaja teenageri, ktorých, ako už to tak býva, by na superhrdinov tipoval len málokto. Marinette, študentka umenia, ktorá túži po kariére módnej návrhárky, je v reáli skôr hanblivá nemotorníčka. 
Navyše sa bláznivo zamilovala do svojho spolužiaka Adriena, syna vplyvného návrhára, ktorý o jej existencii nemá ani potuchy. Ten pôsobí skôr ako bohatý frajer, ktorý si je veľmi dobre vedomý svojej peknej tváričky, a nie ako neohrozený ochranca slabších. Keby tak jeden o druhom poznali pravdu… Ale kto vie, medzi Lienkou a Kocúrom to pekne iskrí, a tak sa možno raz rozhorí plamienok aj bez masiek a kostýmov.

Superhrdinovia à la France šmrncnutí japonskými animákmi

Tento očakávaný animovaný seriál pre násťročných spája to najlepšie z Francúzska a Japonska. Stačí totiž zmiešať Paríž pretkaný eleganciou s krásnymi historickými a romantickými scenériami a k tomu si pridať roztomilé vreckové zvieratká, ktoré majú čarovné schopnosti, a z obyčajného života stredoškolákov sa razom stane jedno ohromné akčné dobrodružstvo.
Viac nájdete v tabletovom magazínu, ktorý je dostupný pre iOS a Android, alebo pre PC.

Čarovná lienka a Čierny kocúr

Pre deti
Foto Disney Channel
Disney Channel pondelok 15. 2. Moj TV program Súčasť balíčkov: Flexi 10, Kombi, Komplet a Multi

Kompletný magazín s množstvom ďalších článkov nájdete voľne k stiahnutiu na