Pre deti

Ako si vycvičiť drakov: Preteky na Hrebeň

Ako si vycvičiť drakov: Preteky na Hrebeň

Animovaný film Ako vycvičiť draka určite poznáte, ale videli ste tiež seriálovú verziu Ako si vycvičiť drakov: Preteky na Hrebeň?

Štúdio DreamWorks je naozaj „továrňou na sny“, a tak všetci, ktorí si zamilovali Štikúta a Bezzubého budú určite považovať za splnený sen ich ďalšie spoločné dobrodružstvá. Roztomilý okatý čierny drak, ktorý by pokojne za svojho pána, teda pardon, dračieho jazdca, položil život, však v seriálovej podobe nehrá úplne ústrednú úlohu. Samozrejme že je Bezzubý stále najrýchlejší a dalo by sa povedať, že možno aj najmocnejší medzi drakmi. Ale rovnako ako Štikút má veľa ďalších kamarátov.

Na Berku teraz žijú spoločne Vikingovia aj draci a vzájomne sa od seba učia, pretože skrotiť potrebujú tak trochu obe skupiny. Lenže ich výcvik, niekedy skôr len také veselé šantenie, im s chuťou kazí Viggo. Tento samoľúby chlapík neustále prichádza s komplikovanými diabolskými a niekedy aj pekne nebezpečnými plánmi, ako zničiť Štikúta a jeho dračích priateľov. Tí našťastie na Vigga nie sú sami, pomáha im ešte tajomná Mala a Obrancovia krídel.

Čo by to však bolo za viking-skú drakiádu bez trochu drzej, no odvážnej Astrid, ktorá stojí vždy za Štikútom? Samozrejme že sa k nim ešte pridajú trochu vyšinuté dvojčatá alebo telnatý Rybonoh. Dračí svet je jednoducho zase kompletný a v plnej sile, aj keď v trochu inom „dizajne“. V prípade seriálu proste nemôžete čakať rovnakú animáciu ako v celovečeráku. Aj tak nájdete na Berku všetky dobre známe stavby a ich obyvateľov. Plus sa samozrejme môžete tešiť na pár nových prírastkov.

Ako si vycvičiť drakov: Preteky na Hrebeň

Pre deti
Foto Cartoon Network
Cartoon Network sobota 12. 1. Moj TV program Satelitná televízia: Flexi 10, Kombi, Komplet a Multi Internetová televízia: Kombi a Multi

Kompletný magazín s množstvom ďalších článkov nájdete voľne k stiahnutiu na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC