Film / seriál

Veľké preteky

Veľké preteky – francúzska komédia
Skylink Live TV

Sledujte na Film Europe HD na Skylink Live TV Sledovať

Komédia o tom, že detské sny sa môžu splniť v akomkoľvek veku a že žltý trikot nie je pre každého.

Tour de France, jedna z najväčších športových udalostí sveta. Je považovaná za najprestížnejšie cyklistické preteky. Rovnakú popularitu už má iba talianske Giro d'Italia a španielska Vuelta. Je to sviatok všetkých fanúšikov cyklistiky a má milióny priaznivcov po celom svete. A jedným z nich je aj hrdina filmu Veľké preteky François Nouel, ktorého celoživotným snom bolo zúčastniť sa na týchto pretekoch.

Jedine na bicykli totiž môže zabudnúť na svoj zbabraný život, problémy v práci, problémy so synom i manželkou. Keď sa deň pred odchodom na dovolenku rodina dozvie, že sa Nouel stal členom podporného tímu stajne Sport 2000 a namiesto spoločných prázdnin by sa mal zúčastniť Tour, rozvod je na spadnutie. Nouel bude musieť vymyslieť, ako si splniť sen, stihnúť Tour, dovolenku, zachrániť manželstvo a získať si opäť rešpekt svojho syna. Spolu s bývalým manažérom Pletinckxom vymyslia bláznivý plán, ktorému po predchádzajúcom váhaní začína fandiť celé Francúzsko. Teda takmer celé, sú tu aj takí, ktorí sa rozhodli Nouelovu misiu zaraziť stoj čo stoj. Horkosladká komédia režiséra Laurenta Tuela je nielen zábavná, ale dovoľuje tiež nahliadnuť do zákulisia jedného z najdramatickejších pretekov športového sveta.

Veľké preteky

Film / seriál
Hodnotenie FDB 60 % Hodnotenie redakce
Foto Film Europe

Réžia Laurent Tuel

Obsadenie Clovis Cornillac, Bouli Lanners, Ary Abittan, Bruno Lochet, Élodie Bouchez, Annick Christiaens, Rose Caprais

Dĺžka 98 min.

Rok 2013

Film Europe HD pondelok 10. 10. Moj TV program Satelitná televízia: Kombi+, Kombi+ Apple TV+, Komplet, Multi a Premium Internetová televízia: Kombi+, Kombi+ Apple TV+, Kombi+ HBO, Multi a Premium

Kompletný magazín s množstvom ďalších článkov nájdete voľne k stiahnutiu na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC