Film / seriál

Chef: Druhú šancu dostaneš len raz

Chef
Skylink Live TV

Sledujte na FilmBox Premium HD na Skylink Live TV Sledovať

Jon Favreau je šéfkuchár, ktorý stratil svoju prácu v špičkovej reštaurácii, zato ale objavil dieru na gastronomickom trhu. Dokáže ju zaplniť a ešte zachrániť rozpadajúcu sa rodinu?

Americký herec, režisér, scenárista, producent a komik Jon Favreau nakrútil klasickú vzťahovú komédiu kríženú s road movie o aproximácii otca a syna prostredníctvom vášne pre varenie. Zhostil sa aj hlavnej postavy skrachovaného šéfkuchára, ktorý si otvorí pojazdné občerstvenie. A sekundujú mu hviezdy prvej veľkosti ako Scarlett Johansson, Dustin Hoffman a Robert Downey Jr.
Nečakajte však bezduchý blockbuster, Chef je skôr nezávislý film. Ale ak ste v Hollywoode obľúbený ako Jon Favreau, tak máte šancu, že vaši kamaráti, ktorí inak berú desať i viac miliónov dolárov za film, s vami točia skoro zadarmo. Na výsledku je v každom zábere vidieť, že Chef nebol natočený, aby zarobil peniaze, ale len z radosti z remesla, či už je ním filmárčina alebo varenie.
Jon Favreau ako poradcu a neskôr producenta najal majiteľa celej flotily pojazdných reštaurácií s fúziou kórejskej a mexickej kuchyne Roya Choia. Ten nielenže vymýšľal menu, ktoré sa vo filme pripravujú, ale Favreau aj chvíľu pracoval v jeho firme, aby si remeslo ohmatal. Choi sa presadil okrem iného vďaka používaniu sociálnych sietí, čo je cesta, ktorou sa vydá aj hlavný hrdina filmu. Chefa sa v každom prípade neodporúča sledovať nalačno, inak po dopozeraní filmu na posedenie vyjete celú chladničku. Rozhodne ide o jeden z najlepších filmov z prostredia gastronómie.

Chef

Film / seriál
Hodnotenie FDB 66.7 %
Foto FilmBox

Réžia Jon Favreau

Obsadenie Jon Favreau, Sofía Vergara, Emjay Anthony, John Leguizamo, Scarlett Johansson, Dustin Hoffman, Oliver Platt

Dĺžka 115 min.

FilmBox Premium HD utorok 12. 5. Moj TV program Satelitná televízia: CANAL+, Flexi 10, Kombi, Kombi+ a Komplet Internetová televízia: CANAL+, Kombi+ a Kombi+ HBO

Kompletný magazín s množstvom ďalších článkov nájdete voľne k stiahnutiu na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC