Dokument

Úžasná zemská príťažlivosť

Popularizačných vedeckých dokumentov je dnes celý rad. Ale séria minidokumentov so sympaťákom Jimom je presne tou vyváženou zmesou faktov, experimentov aj zábavy.

Profesor fyziky Jim Al-Khalili vás postupne prevedie tajomným svetom fyzikálnej vedy. „Každý deň vedci prichádzajú s geniálnymi riešeniami a prekvapujúcimi objavmi, ktoré budú definovať našu budúcnosť. Ale čo nás definuje už teraz?“ Pýta sa v jednej zo svojich kníh Jim. Predovšetkým je to gravitácia. Nemôžeme ju vidieť, ale napriek tomu každý deň sledujeme a zakúšame, ako pôsobí na všetko okolo nás, aj na tie najmenšie čiastočky. 

Dokumentárna séria v sebe spája populárno-vzdelávací formát s odborným. Jim je totiž nielen skvelý fyzik, ale aj učiteľ a rozprávač. V jeho podaní budete mať pocit, že je fyzika vlastne hračka, a keby vás na základnej škole učil on, kto vie, čím by ste sa dnes nakoniec živili… Sprostredkovane navštívite tiež superfyzikálne pracovisko – americké laboratórium LIGO, kde objavili gravitačné vlny. Jim a gravitácia vás jednoducho pritiahnu k obrazovkám a čierne diery v hlave už nikdy viac mať nebudete. 

Úžasná zemská príťažlivosť

Dokument
Foto Spektrum HD
Spektrum HD pondelok 30. 7. Moj TV program Súčasť balíčkov: Flexi 10, Kombi, Komplet a Multi

Kompletný magazín s množstvom ďalších článkov nájdete voľne k stiahnutiu na