Dokument

Predstavenie stanice: Spektrum HD

Stanica Spektrum ponúka kvalitné dokumenty, ktoré potešia nielen milovníkov zvierat, ale aj fanúšikov histórie, nadšencov do technológií či cestovateľov.

V relácii Svet kolibríkov sa môžete zoznámiť so zástupcami samostatnej čeľade kolibríkovitých, z ktorých čmeľovec kubánsky je vôbec najmenším vtákom na svete. Kolibríky sa vyskytujú iba na americkom kontinente a vďaka svojmu nápadnému sfarbeniu sú niekedy prezývané lietajúce drahokamy. Aj napriek ich malým rozmerom im srdce búcha rýchlejšie ako ktorémukoľvek stavovcovi, sú najrýchlejšími obyvateľmi vtáčej ríše a ako jediní dokážu lietať dozadu. V súčasnosti je známych okolo 330 druhov.

Milovníci histórie sa môžu spoločne s tímom vedcov a inžinierov potopiť k vraku Titaniku. Rozlúštená záhada Titaniku sa pokúsi odpovedať na doteraz otvorené otázky viažuce sa k potopeniu vo svojej dobe najväčšieho osobného parníka sveta, ktorý išiel ku dnu v Atlantickom oceáne v roku 1912. K výskumnej skupine sa pridajú aj svetoví odborníci na práce pod vodou a vďaka metóde kreslenia máp sa im podarí načrtnúť doteraz neznáme časti potopeného vraku. Záhadológovia sa v druhej sérii seriálu Lovci mýtov vydajú na cestu po stopách predmetov, ktoré existujú v legendách a ešte neboli objavené. Stratené španielske zlato, relikvie Johanky z Arku alebo zvitky od Mŕtveho mora – v prípade týchto predmetov sa verí, že ich nálezcovia získajú neobmedzenú moc či bohatstvo. Je však na týchto historkách niečo pravdy, alebo ide len o mýty?

Predstavenie stanice: Spektrum HD

Dokument
Foto Spektrum HD
Spektrum HD utorok 17. 10. Moj TV program Súčasť balíčkov: Flexi 10, Kombi, Komplet a Multi

Kompletný magazín s množstvom ďalších článkov nájdete voľne k stiahnutiu na