Dokument

Mesiac sveľkými mačkami

Tiger v džungli
Skylink Live TV

Sledujte na National Geographic Wild HD na Skylink Live TV Sledovať

Milovníci mačkovitých šeliem by mali spozornieť – prichádza Mesiac veľkých mačiek! Každú februárovú nedeľu budú televíznym obrazovkám kraľovať nielen levy, ale aj ďalší členovia tejto divokej kráľovskej rodiny, ako sú tigre, leopardy či oceloty.

Ak nechcete sledovať len nevinné šantenie susedovie Murka s Mikešom, ale máte radi trochu exotiky, určite si v mrazivých februárových podvečeroch nenechajte ujsť oveľa dramatickejšie osudy ich o niečo väčších príbuzných.
 

Miznúci králi

Sériu otvorí fascinujúci dokument o pätici mladých levov, ktorí sa snažia prežiť v nehostinných podmienkach juhozápadnej africkej púšte Namib. Títo leví mladíci si práve tu plánujú vytvoriť svoje kráľovstvo. 
 
Len máloktoré zviera by si totiž dokázalo podmaniť taký kus divočiny, ktorá je síce krásna, ale patrí zároveň k tým najkrutejším. Nie nadarmo znamená v miestnom jazyku slovo namib veľkú prázdnotu. Rozľahlé skalnaté útesy, priepasti a štrkové polia, rovnako ako nekonečné piesočné duny neponúkajú práve veľa príležitostí k lovu. Prežiť tu preto vyžaduje oveľa viac sily a odhodlania riskovať. Toto nie sú len obyčajné levy, toto sú naozajstní leví králi.
 

Tiger na úteku

Pruhovaná „micka“ z Indie patrí k najväčším šelmám tejto časti našej planéty. Tiger indický je totiž poriadny jedák, za jednu jedinú noc dokáže zjesť až 30 kilogramov mäsa! Navyše je to skvelý plavec, takže si poradí aj so stredne veľkým krokodílom. Napriek tomu týchto veľkých mačiek neustále ubúda, lebo ich jediným prirodzeným nepriateľom je – človek. A ako by to nestačilo, tigre sa musia oháňať aj medzi sebou, pretože každá šelma potrebuje svoje teritórium. Čo sa stane, keď mladého tigra z toho jeho vyženie starší a skúsenejší? Nájsť nové miesto, kde by mohol suverénne vládnuť, nie je rozhodne žiadna sranda. 
Viac nájdete v tabletovom magazínu, ktorý je dostupný pre iOS a Android, alebo pre PC.

Mesiac s veľkými mačkami

Dokument
Foto Fotolia
National Geographic Wild HD nedeľa 7. 2. Moj TV program Satelitná televízia: Kombi+, Kombi+ Apple TV+, Komplet, Multi a Premium Internetová televízia: Kombi+, Kombi+ Apple TV+, Kombi+ HBO, Multi a Premium

Kompletný magazín s množstvom ďalších článkov nájdete voľne k stiahnutiu na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC