Dokument

Ľudstvo a vesmír

Vesmír je plný záhad a čím viac sa o ňom dozvedáme, tým menej o ňom vlastne vieme. Aj tak, alebo skôr práve preto, ale ľudstvo neprestáva fascinovať.

Temné nočné nebo posiate hviezdami priťahovalo ľudské zraky od nepamäti. Trvalo však veľmi dlho, než sme prišli na to, že sa nejedná len o pôsobivú kulisu pre nočnú romantiku na planéte Zem, ale že ide o nedozerný priestor, v ktorom je naša planéta len drobným zrnkom piesku na púšti.

Pomenovali sme si tento „nadsvet“ rôzne – vesmír, univerzum, kozmos, veškerenstvo, ale naša zvedavosť sa nijako nezmenila a stále nám prichádzajú na myseľ tie isté otázky: Ako nás univerzum stvorilo? Čo je cieľom nášho bytia? Čo viedlo k vzniku vesmíru? Sme tu sami? Aká budúcnosť nás čaká?

Preto na obrazovky prichádza dokumentárny seriál, ktorý sa vesmíru a človeku v ňom pozrie takpovediac na zúbok. Samozrejme sa môžete tešiť na sofistikovaných sprievodcov a erudovaných vedcov, ktorí štúdiu tohto záhadného priestoru zasvätili život. Seriál vás zavedie na úžasné miesta, kam ľudská noha často ešte nevkročila, ale zoznámite sa tiež s najmodernejšími vedeckými teóriami.

Ľudstvo a vesmír

Dokument
Foto Spektrum HD
Spektrum HD pondelok 7. 5. Moj TV program Súčasť balíčkov: Flexi 10, Kombi, Komplet a Multi

Kompletný magazín s množstvom ďalších článkov nájdete voľne k stiahnutiu na