Violetta: Telenovela pre mladých

  • Pro děti
  • Autor Jana Rajnochová
  • Foto Disney

Nekonečné peripetie latinskoamerického dievčaťa hľadajúceho lásku a šťastie obvykle hltajú najmä ženy babičkovského veku. Violetta je ale telenovela pre ich dospievajúce vnučky.

Násťročná Violetta sa práve vrátila z Európy, kde niekoľko rokov žila so svojím otcom, domov do Buenos Aires. Musí sa vysporiadať so stratou priateľov a zžiť sa s novým prostredím, čo nebýva ľahké ani keď s vami práve netrieska puberta. Čo by to však bolo za argentínsku telenovelu, keby nad všetkým neviselo rodinné tajomstvo a nevyhnutnosť osudu.

V našom prípade ide o smrť Violettinej matky pri tragickej dopravnej nehode. Teda nie, že by si dievča nevšimlo, že prišlo o mamu. Jej prísny, ale milujúci otec Germán ale nechce, aby aj Violetta ako ona žila divokým životom hudobnej hviezdy, ktorý podľa neho prispel k predčasnej smrti jeho manželky. Práve jej kariéru v šoubiznise sa preto snaží pred dcérou za každú cenu utajiť, a nemieni dopustiť, aby sa Violetta vydala po stopách svojej matky.


Nezastaviteľná Violetta

Asi netreba zdôrazňovať, že je jeho boj proti Violettinej prirodzenosti vopred stratený. Hudba je jej život a netúži po ničom inom, než vystupovať pred tisíckami fanúšikov. Navyše po mame zdedila neobyčajný talent a nádherný hlas, ktorý skrátka nemôže zapadnúť. V prvej osemdesiatdielnej sérii seriálu sa teda Violetta musela nájsť v novej triede, v ktorej stretla hneď niekoľko spriaznených duší. Hlavne ale išlo o to, obmäkčiť otca, aby prestal stáť v ceste za jej životným snom.

V druhej sérii tak už mala Violetta ruky voľné, aby mohla pracovať na sebe a rozbiehajúcej sa kariére – teda ak sa práve nemusela učiť na písomku. V septembri však na naše obrazovky prichádza dlho očakávaná tretia séria seriálu, v ktorej sa Violetta postupne stáva skutočnou hviezdou. Zatiaľ prvá a jediná latinskoamerická telenovela z produkcie štúdia Walt Disney sa takmer okamžite stala trhákom v krajinách Južnej Ameriky, ale tiež napríklad vo Veľkej Británii a v Taliansku, kde bola najsledovanejším programom na programe Disney Channel.

Odvtedy vyšiel dlhý rad kníh s príbehmi Violetty a osem albumov s pesničkami zo seriálu, z ktorých niektoré to dotiahli aj na platinové – treba podotknúť, že nielen doma v Argentíne. Pred dvoma rokmi na motívy seriálu vznikol tiež úspešný muzikál a vyšla počítačová hra pre dievčatá. Dnes osemnásťročnú Martinu Stroessel vytiahla úloha Violetty do globálnej ligy teenagerských hviezd.

Violetta

St 23. 09. 2015
Uvidíte na Disney Channel súčasť balíčkov Multi a Kombi
magazin-265x238px-HDprijimac-SK-2.gif Stiahnite si magazín Skylink TV do svojich tabletov, mobilov a novo aj do PC a Macov.Google playApp StorePC a Mac