22 Jump Street: Opakovanie je matka „srandovnosti“

  • Filmy a seriály
  • Autor Radim Bartík
  • Foto HBO

Nie moc schopní policajti Channing Tatum a Jonah Hill dospeli. Tentoraz blbnú v prestrojení na vysokej.

Dve najlepšie komédie roku 2014 natočili dvaja ľudia. Tí istí dvaja ľudia. Autorská dvojica scenáristov a režisérov Phil Lord a Chris Miller to vďaka hitu Everything is Awesome z animovaného Lego príbehu dotiahli až na Oscary, ale, že všetko je úžasné, platí aj pre policajtskú patáliu 22 Jump Street.  
 
Ich pokračovanie revitalizovanej filmovej verzie zabudnutého seriálu z 80. rokov, ktorý urobil z Johnnyho Deppa mladú televíznu hviezdu, sa na nič nehrá. Úvodná akčná scéna sa síce odvážne tvári, že toto dobrodružstvo neschopných policajtov Jenka (Channing Tatum) a Schimdta (Jonah Hill) bude temnejšie, ale to netrvá dlho.  
 
21 Jump Street bol hit a jeho hrdinom sa na konci filmu podaril dobrý záťah. Oboje má vplyv na pokračovanie s viditeľne vyšším rozpočtom pred i za kamerou, ktorý však nezabránil kľúčovému presunu. Policajná stanica sa musela z pôvodného kostola presťahovať do kostola naproti cez ulicu. Ale zasvätenie ázijskej verzii Ježiša zostalo a kvôli názvu sa nová adresa vyložene hodí. 22 Jump Street sa drží rovnakého vzorca ako jej predchodca. Napriek návrhu jedného z hrdinov, že by sa tentoraz mohli pridať k tajnej službe, sa policajti v prestrojení znovu vracajú na školu. Miesto strednej je to vysoká, ale tým všetka rozdielnosť končí. 

22 Jump Street (FDB: 76.4 %)

So 27. 06. 2015
Uvidíte na HBO HD súčasť balíčkov HBO MaxPack a Komplet

Réžia Phil Lord, Chris Miller

Herci Jonah Hill, Channing Tatum, Peter Stormare, Wyatt Russell, Amber Stevens, Jillian Bell, Ice Cube

Dĺžka 112 min.

magazin-265x238px-HDprijimac-SK-2.gif Stiahnite si magazín Skylink TV do svojich tabletov, mobilov a novo aj do PC a Macov.Google playApp StorePC a Mac