Mila Kunis

Herečka židovského vyznania, vlastným menom Milena Markovna Kunis, sa narodila na Ukrajine 14. augusta 1983 v Černoviciach, kde žila až do rozpadu Sovietskeho zväzu. V roku 1991 sa celá rodina presťahovala do Spojených štátov do Los Angeles. Pre Kunis to bol šok, pretože nepoznala jediné anglické slovíčko a tiež miestna kultúra jej bola úplne cudzia. Neskôr o svojich začiatkoch v USA vyhlásila: „Predstavte si, že naraz ohluchnete aj oslepnete.“ Našťastie mala nesporný jazykový talent a čoskoro sa hlavne vďaka sledovaniu televízie naučila po anglicky. Ešte ako malá bola obsadzovaná do televíznych reklám. Na strednej škole začala brať lekcie herectva a ako teenagerku ju osbadzovali do drobných vedľajších úloh v seriáloch.

Známou sa stala až vďaka televíznemu sitcomu Tie roky sedemdesiate... (1998 –2006), v ktorom si zahrala postavu Jackie Burghart, hoci na konkurz išla ako štrnásťročná. Producentom len oznámila, že bude mať osemnásť, ale už nepovedala kedy. Keď tvorcovia seriálu zistili, koľko rokov v skutočnosti má, úlohu jej nechali, lebo boli presvedčení, že ju dokáže zahrať. A dobre urobili. Kunis v seriáli hrala po celých osem sezón. V roku 1999 nahradila Lacey Chabert v úlohe Meg Griffinovej v animovanom sitcome Griffinovci z pera Setha MacRarlana, v ktorom sa udržala nasledujúcich deväť rokov.

Filmovú kariéru odštartovala v novom tisícročí drobnejšími úlohami (Skusni to! 2001, American Psycho 2: All American Girl 2002), ale zlomovým sa pre ňu stal rok 2009, kedy si zahrala po boku Bena Afflecka a Jasona Batemana v komédii Extract. Nasledovali ďalšie filmy, ako akčná Kniha prežitia (2010), Nočné rande (2010), za ktoré bola nominovaná na Teen Choice Award. Kľúčové miesto ale zaberá v herečkinej kariére film Čierna labuť (2010), ktorý získal niekoľko nominácií na Oscara. Kunis hrá spoločne s Natalie Portman súperiace baletky. Kvôli úlohe musela trénovať balet štyri hodiny denne sedem dní v týždni, dodržiavať prísny jedálniček, dokonca sa počas natáčania niekoľkokrát škaredo zranila. Úloha Lily jej však vyniesla nomináciu na Zlatý glóbus a celosvetovú popularitu.

Filmografia

Jupiter na vzostupe (2015), The Angriest Man in Brooklyn (2014), Cesta do krajiny Oz (2013), Blood Ties (2013), Ide len o sex (2011), Čierna labuť (2010), Kniha prežitia (2010), Nočné rande (2010), Extract (2009), Kopačky (2008), Max Payne (2008), Výchovný tábor (2007), Skusni to! (2001).

Kompletný magazín s množstvom ďalších článkov nájdete voľne k stiahnutiu na