Griffinovci

Kto by čakal, že po legendárnom seriáli Simpsonovci je možné ešte natočiť animovaný seriál s veľmi podobnou tematikou a vlastne aj podobne rozloženými partmi hlavných postáv? A predsa, tvorcom Griffinovcov sa niečo také podarilo.

Otec rodiny skôr zo strednej triedy je Peter Griffin (nahovorený s naozaj neodolateľným humorom Sethom MacFarlaneom, ktorý napokon v seriáli exceluje ešte v mnohých ďalších úlohách a polohách). Ak sa niekomu zdá, že Homer Simpson je v posledných sériách už vyšinutý príliš a že by scenáristi mali brzdiť, nech sa pozrie na Petera. De facto magor a idiot od samého začiatku, neschopný prakticky ničoho, a predsa svojím spôsobom k pomilovaniu. Život a vôbec samu existenciu rodiny tak riadi matka, Lois (Alex Borstein). Tá okrem chodu rodiny stihne ešte dávať lekcie hry na klavír. Tento vo všetkom nesúrodý pár (Peter je írsky katolík, Lois je protestantka, Peter je hlupák, Lois pomerne inteligentná žena) má tri deti.

Dcéru Meg (Lacey Chabert, Mila Kunis), ktorej jedinou charakterovou vlastnosťou je snáď to, že o ňu nikto nejaví záujem. Synom svojho otca, aj s vrodenou blbosťou, je Chris (Seth Green). A tak sa rozbuškou väčšiny z tých najtvrdších vtipov stáva ročné batoľa Stewie (Seth MacFarlane), ktorý opäť trochu pripomenie najmladšieho potomka Simpsonovcov, ale akoby v opačnom garde. Stewie má obrovitánsku hlavu, ktorá vyzerá, ako keď natiahnete citrón. Ale na ročné decko má nebývalo vyzreté plány: nejde mu o nič menšie, než o ovládnutie sveta a o zabitie vlastnej matky.

Nikto z prítomných sa nijako nepozastavuje nad tým, že ročný krpec rozpráva, a to dosť ostro, ba naopak si z neho uťahujú, alebo ho jednoducho neberú vážne. Jediný, kto sa so Stewiem rozpráva vážne, je rodinný miláčik, pes, čo vie hovoriť, Brian (Seth MacFarlane). Je to ďalšie žriedlo komiky, ten pes! Má svoje fáro, pije ako doga, a to najradšej Martini, a všetci s ním jednajú ako s váženým človekom. A on miesto toho čas od času nechce nič iné, než byť psom a tak sa zo začatého hovoru pokojne rozbehne za hodenou loptičkou.

Skrátka: ak vám Simpsonovci pripadajú ako konvenciami naplnená nuda, a South Park je zase moc veľký underground, sú Griffinovci práve tým ideálnym seriálom, ktorý vás spoľahlivo odvedie od smutných dní do veselšieho sveta vtipu a zábavy.

Obsadenie

Réžia 

Pete Michels, Roy Allen Smith, Michael Dante DiMartino, Bert Ring, Glen Hill, Zac Moncrief. 

Scenár

Seth MacFarlane, Alec Sulkin, Wellesley Wild, Brian Scully, Allison Adler. 

Hudba

Ron Jones, Walter Murphy. 

Hrajú

Seth MacFarlane, Alex Borstein, Seth Green, Mila Kunis, Adam West, Phil LaMarr, Gary Cole, Jennifer Tilly, Jessica Biel, Fred Tatasciore, Ralph Garman, Lacey Chabert, Joey Slotnick, Carlos Alazraqui, Don LaFontaine, Tamera Mowry-Housley, Charles Durning, Adam Carolla, Fairuza Balk, Jay Mohr, Haley Joel Osment, Will Sasso, Jane Lynch, Frank Welker...

Kompletný magazín s množstvom ďalších článkov nájdete voľne k stiahnutiu na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC