Jennifer Lawrence

Mladá talentovaná rodačka z americké Kentucky patří v současnosti Mladá talentovaná rodáčka z amerického Kentucky patrí v súčasnosti k najuznávanejším herečkám svojej generácie, hoci nemá žiadne herecké vzdelanie. Spojenie cieľavedomosti, odhodlania a nesporného talentu sa však ukazuje ako vražedná kombinácia.

Lawrence bola totiž už dvakrát nominovaná na Oskara, pričom druhýkrát si zlatú sošku naozaj odniesla domov. V oboch prípadoch sa stala druhou najmladšou herečkou v histórii, ktorej sa tejto pocty dostalo.

Všetko však začalo, keď mala Lawrence štrnásť rokov. Vtedy sa jej podarilo presvedčiť rodičov, aby sa presťahovali do New Yorku a ona mohla začať pracovať na svojej kariére. Zahrala si v niekoľkých seriáloch, až prišla rozhodujúca ponuka na film Zmrznutá kosť (2010), ktorý jej vyniesol v len dvadsiatich rokoch Zlatý glóbus a spomínanú nomináciu na Oskara. V nasledujúcom roku 2011 si zahrala v akčnom filme X-Men: Prvá trieda, ale doslova senzáciu spôsobil ďalší akčný film Hry o život (2012), kde si zahrala hlavnú úlohu Katniss Everdeen. Kritici aj fanúšikovia na herečku peli len samú chválu, neustále zo všetkých strán znelo, že bez nej by Hry o život nikdy neuspeli, že je stelesnením Katniss, ktorá akoby jej bola písaná priamo na telo. Ešte v tom istom roku sa tiež objavila vo filme Terapia láskou, kde si zahrala okrem iného po boku Roberta De Nira. Práve za tento herecký výkon si odniesla ako Zlatý glóbus, tak aj samotného Oskara.

O tom, že je Lawrence nielen krásnou mladou dámou, ale hlavne výrazným a prirodzeným talentom, iste nemusí svojich fanúšikov nijako presviedčať. Filmových ponúk má viac než dosť a na plátnach kín sa objavuje v podstate každý rok. Jeniffer Lawrence je jednoducho zárukou, že film, v ktorom sa objaví, sa oplatí vidieť.

Filmografia

X-Men: Dark Phoenix (2019), Dior: Joy (2018), Červená volavka (2018), Matka! (2017), Pasažieri (2016), Joy (2015), Hry o život: Drozdajka 2 (2015), Hry o život: Drozdajka 1 (2014), X-Men: Budúca minulosť (2014), Špinavý trik (2013), Hry o život: Skúška ohňom (2013), Dom na konci ulice (2012), Terapia láskou (2012), Hry o život (2012), X-Men: Prvá trieda (2011), Šialene zamilovaní (2011), Zmrznutá kosť (2010), Garden party (2008), Spálené životy (2008).

Kompletný magazín s množstvom ďalších článkov nájdete voľne k stiahnutiu na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC