Zúfalé manželky

Americký seriál z produkcie ABC vtrhol na televízne obrazovky v roku 2004 a vysielal sa do roku 2012. V Českej republike mali diváci možnosť ho sledovať na kanáli Prima a Prima COOL medzi rokmi 2006 až 2013. Seriál sa stal veľmi obľúbeným nielen u nás, ale aj vo svete a z hlavných predstaviteliek urobil razom herečky pod neustálym dohľadom novinárov.

V origináli sa seriál volá Desperate Housewives, čo je výstižnejší názov, než ten slovenský. Zúfalé gazdinky majú bližšie k hlavným predstaviteľkám, ktoré sú niektoré vydaté, ale iné zasa rozvedené, žijú chvíľu samé, chvíľu majú partnerov, proste to rozhodne nie sú len manželky.

Seriál sa odohráva v ulici Wisteria Lane, na predmestí fiktívneho amerického mesta Fairview v Eagle State. Prináša humorný pohľad na predmestie, kde intímne životy žien v domácnosti nie sú vždy také, aké sa zdajú na prvý pohľad. Čo je námetom celého seriálu od začiatku, kedy spácha samovraždu jedna z obyvateliek ulice, Mary Alice Young (Brenda Strong). Žena, ktorá mala krásny dom, manžela aj syna, žila usporiadaným pokojným životom, tak prečo vzala revolver a prehnala si hlavou guľku? To vŕta hlavou aj jej susedkám a kamarátkam –  Bree Van de Kampovej (Marcia Cross), Susan Mayerovej (Teri Hatcher), Lynette Scavovej (Felicity Huffman) a Gabrielle Solisovej (Eva Longoria) – ktoré začnú kúsok po kúsku odhaľovať Maryine tajomstvá. Pri tom všetkom ale samy ukrývajú svojich kostlivcov v skriniach, ktorí na ne občas vyskočia a všetko ešte viac skomplikujú.

Zúfalé manželky sú seriálom, ktorý kombinuje osvedčenú klasiku, ponúka vtip podobne ako Ally McBealová, šteklivosť ako Sex v meste, ostré monológy ako z Žen z rodu Gillmorovcov dievčat a atmosféru predmestia z Americkej krásy. Tvorcovia však všetko kombinujú s citom, takže seriál je vyvážený a dokázal si udržať svoju tvár po všetkých trinásť sezón, kedy sa vysielal.

Obsadenie

Réžia

John David Coles, Charles McDougall, Larry Shaw.

Scenár

Marc Cherry, Peter Lefcourt, Jeff Greenstein.

Kamera

David Franco

Hudba

Danny Elfman, Steve Jablonsky.

Hrajú

Teri Hatcher, Felicity Huffman, Marcia Cross, Eva Longoria, Nicollette Sheridan, Steven Culp, Mark Moses, Andrea Bowen, Doug Savant, Jesse Metcalfe, Richard Burgi, Armie Hammer,James Denton, Kyle MacLachlan, Ricardo Chavira, Shawn Pyfrom, Joy Lauren, Bob Gunton,Dougray Scott, Charles Mesure, Cody Kasch, Mehcad Brooks, Orson Bean, Dale Waddington,Harriet Sansom Harris, Kevin Rahm, Roger Bart, Lyndsy Fonseca, Kurt Fuller, M.C. Gainey,Daniel Roebuck, Michael Ironside, Marla Sokoloff, Danny Trejo, Michael Bailey Smith, Ryan O'Neal, Marlee Matlin, Lupe Ontiveros, Greg Germann, Richard Roundtree, Carol Burnett,Lindsay Hollister, Brenda Strong, Nathan Fillion, Alfre Woodard, Melinda Page Hamilton,Stephen Tobolowsky, Mike Farrell, Dana Delany, Sarah Paulson, Lee Tergesen, Kristin Bauer van Straten, Dakin Matthews, Ryan Carnes, John Slattery, Adrian Pasdar, Kimberly Evan, Matt Roth, Chris Carmack, Nichole Hiltz, Pat Crawford Brown, Josh Henderson, Jay Harrington,Charlie Babcock, Gwendoline Yeo, Kiersten Warren, Chloë Grace Moretz, Mark Harelik, Kathryn Joosten, Tanja Reichert, Sunny Mabrey, Ridge Canipe, Peter Birkenhead, Rob Brownstein, Ingrid Sanai Buron, Anne Dudek, Roz Witt, Crystal Allen, Alexandra Lydon, Sandra Purpuro, Joely Fisher, Tara Karsian, Neal McDonough, Billy Unger, Michelle Pierce, Richard Chamberlain,Robert Forster, Frances Conroy, Maria Conchita Alonso, Brett Cullen, Mike Gomez, Justine Bateman, Challen Cates, Chris J. Johnson, Thomas Kopache, Jamie McBride, Paul Rae, Andy Umberger, Valorie Hubbard, Jake Cherry, Michelle Noh, Dot Jones, Vincent Duvall, Erin Matthews, Bruce Thomas, Donna Cherry, Michael Hitchcock, Sam Lloyd, Kara R. Stribling,Maiara Walsh, Lorna Raver, Lily Tomlin, Adam Weisman, Gale Harold, Carrie Preston, Juliette Goglia, William Ragsdale, Rachael Harris, Archie Kao, Bill Goldberg, Liz Torres, Drea de Matteo,Jeffrey Nordling, Tuc Watkins, Mackenzie Brooke Smith, Dominic Monaghan, Jennifer Coolidge, Julie McNiven, Geoff Pierson, Kathy Najimy, Michael Reilly Burke, Bonnie Burroughs, Allison Miller, Beau Bridges, Julie Benz, Nikki Magnusson, Meredith Scott Lynn, Branscombe Richmond,Aria Wallace, Christopher Rich.

Kompletný magazín s množstvom ďalších článkov nájdete voľne k stiahnutiu na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC