Film / seriál

Tiger a sneh

Tiger a sneh
Skylink Live TV

Sledujte na Televize Seznam na Skylink Live TV Vyskúšať zadarmo

Básnik Attilio je bezmedzne zamilovaný do kritičky Vittorie, ona však jeho vyznania prijíma len s veľkými rozpakmi. Oddaný básnik sa ale nevzdáva a keď Vittoria upadne do kómy po explózii v Bagdade, vydá sa Attilio svoju lásku zachrániť.

Attilio (Roberto Benigni) je ten typ hrdinu, ktorý srší neutíchajúcim optimizmom a verí v osudové stretnutia. Vittoria (Nicoletta Braschi) nie je z Attiliovho vytrvalého dobývania práve nadšená a na väčšinu jeho snaženia reaguje skôr len zhovievavým úsmevom. Jej verný básnik sa napriek tomu nevzdáva a v okamihu, keď sa dopočuje, že je Vittoria v smrteľnom nebezpečenstve, nezastaví ho púšť ani mínové polia. Hoci sa to tak z načrtnutia príbehu úplne nezdá, je tento taliansky romantický príbeh pretkaný aj veľkou dávkou humoru. Roberto Benigni, ktorý pre film napísal scenár, režíroval ho a stvárnil aj hlavnú úlohu, je vynikajúcim komikom a film sa nesie v podobnom duchu, ako jeho predošlé dielo Život je krásny. Je to príbeh o láske, ktorá hory prenáša. Zároveň ale vie skvele pobaviť.

Tiger a sneh

Film / seriál
Hodnotenie FDB 72 %
Foto Televize Seznam

Réžia Roberto Benigni

Scénár Roberto Benigni

Obsadenie Roberto Benigni, Jean Reno, Nicoletta Braschi, Steven Beckingham, Emilia Fox, Jonah Lotan, Chiara Pirri

Dĺžka 109 min.

Televize Seznam nedeľa 26. 1. Moj TV program Satelitná televízia: Digital, Flexi 10, Kombi, Komplet, Mini, Multi a Smart Internetová televízia: Kombi, Mini, Multi a Smart

Kompletný magazín s množstvom ďalších článkov nájdete voľne k stiahnutiu na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC