Volajú ma Earl

Americký komediálny seriál Volajú ma Earl (angl. My Name is Earl) sa objavil na televíznych obrazovkách stanice NBC v roku 2005, do roku 2009 boli natočené štyri série, a hoci posledná končila „pokračovaním nabudúce“, seriál už nebol obnovený. V Českej republike je možné sledovať ho na stanici Prima COOL.

Svojrázny seriál rozpráva príbeh chlapíka z amerického malomesta, ktorý sa rozhodne zmeniť svoj život. Poznáte takého toho chlapíka, ktorého stretnete cestou do obchodu na malomeste, kde sa zastavíte cestou k babke? Taký ten trhan, čo si kúpi škatuľku cigariet, pár výherných žrebov a jedno pivo o desiatej ráno? Taký ten typ, v prípade ktorého si radšej počkáte, až odíde, než tam so svojou rodinou vôbec vkročíte? No, tak to som ja. Volajú ma Earl. Tak začína príbeh drobného zlodejíčka v podaní Jasona Lee, ktorý vyhrá stotisíc dolárov, avšak než si výhru stačí vybrať, zrazí ho auto a los stráca. V nemocnici však doslova precitne. Earl totiž zistí, že existuje karma, ktorá je odrazom nášho života a prináša nám iba to, čo si zaslúžime. Earl sa preto rozhodne, že začne robiť len dobré veci, že odčiní všetko zlé, čo spáchal. Spíše si zoznam a začína svoju očistnú misiu. Po prvom dobrom skutku sa mu žreb aj peniaze podarí získať, čo ho len utvrdí v tom, že svoju karmu musí jednoducho napraviť. Zoznam nie je najkratší a všetko napraviť nebude hračka, najmä keď sa vám do cesty neustále pletie bývalá manželka, ktorá by pár dolárov z Earla rada vytrieskala.

Komediálny seriál je plný absurdných situácií a zaujme predovšetkým fanúšikov odľahčených bláznivých komédií. Jason Lee pôvodne hlavnú úlohu dvakrát odmietol, ale napravený zlodejíček Earl mu nakoniec priniesol až nečakaný úspech. Aby nie, Earl je postava na pomilovanie aj zabitie zároveň a Jason si ju patrične užíva.

Obsadenie

Réžia

Tamra Davis, Chris Koch, Lev L. Spiro, Ken Whittingham, Michael Fresco, Victor Nelli Jr., Eyal Gordin.

Scenár

Brad Copeland

Kamera

Eyal Gordin

Hudba

Danny Lux

Hrajú

Jason Lee, Ethan Suplee, Jaime Pressly, Eddie Steeples, Nadine Velazquez, Dale Dickey, Timothy Stack, Giovanni Ribisi, Beau Bridges, Nancy Lenehan, Gigi Goff, Craig T. Nelson, Mike O'Malley, Derek Mears, Malcolm David Kelley, Marlee Matlin, Larry Hankin, Beth Grant, Silas Weir Mitchell, Lindsay Hollister, Leo Fitzpatrick, Lisa K. Wyatt, Kadeem Hardison, Dennis Burkley, Johnny Sneed, Chloë Grace Moretz, Shailene Woodley, Alyssa Milano, Rigo Sanchez, Mona Weiss, Kathryn Joosten, DJ Qualls, Kevin Rankin, Jon Heder, Carel Struycken, Frank Collison,Skyler Gisondo, Angel Oquendo, Samm Levine, Cody Klop, Julanne Chidi Hill, Katy Mixon, Jimmi Simpson, Arjay Smith, Tyler Kain, Mindy Sterling, Tatum McCann, Danny Glover, Johnny Galecki, Joel David Moore.

Kompletný magazín s množstvom ďalších článkov nájdete voľne k stiahnutiu na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC