Vinári

Seriál, ktorý čerpá svoju komiku a pokoj z prostredia Južnej Moravy a s ňou spojeného vína a vinárstva. Príbeh má vcelku jednoduchú zápletku: z metropoly sa najprv len na návštevu vracia do svojej rodnej dediny Křetice Kateřina Hýsková (Tereza Kostková). Ambiciózna žena, manažérka, ktorá je rozvedená a má dve deti – flákača a maléristu Buddyho (Jan Brožek) a športovo nadanú dcéru Petru (Alžběta Vaculčiaková).

Ako sa však dá očakávať, rodina nakoniec svoj pobyt predlžuje tak dlho, až sa nakoniec v Křeticiach usídli a všetci tu postupne nachádzajú svoje nové miesto vo svete aj novú podobu lásky. Komediálne konflikty sú veľmi často dôsledkom stretov dvoch od nepamäti znesvárených vinárov, predstaviteľov dvoch odlišných prístupov k výrobe a distribúcii vína. Na jednej strane je to Kateřinin otec, Bedřich Pavlíček (Václav Postránecký), brániaci tradičnú, konzervatívnu úctu ku krajine aj k výrobe a predaju vína a František Vlček (Hynek Čermák), orientujúci sa skôr na rýchlu výrobu, predaj a zisk.

Seriál sprevádzajú neopomenuteľné postavy juhomoravskej dediny, ktoré sa tiež podieľajú na komediálnom ráze celého projektu a ktorých úlohy sú, aj vďaka hereckému obsadeniu, nezastupiteľnými kameňmi v mozaike celkovej odľahčenej atmosféry: farár Miroslav Tomica (Pavel Liška), ktorý síce má málo ovečiek, ale preto premýšľa nad svojou činnosťou a jej zmyslom, hľadá nové cesty, ako otvoriť cestu viery ľuďom; dlhoročný starosta Olin Vlček (Zdeněk Junák), odborník na víno a predovšetkým na reči o ňom, Jan Fuksa (Miroslav Táborský), blízky svetu pábiteľov Bohumila Hrabala, typický policajtík komediálne rozkročený medzi snahou rozumieť svojim blízkym a ich výkladu zákonov a nariadení a zároveň túžiaci objaviť a vyriešiť svoju životnú kriminálnu kauzu, Patrik Tauš (Pavel Nečas), či lekár Vladimír Luža (Oldřich Navrátil), ktorý by ako prvého mal liečiť seba, pretože trpí hypochondriou... Ďalšou postavou je Jakub Hřebec (Tomáš Matonoha), ktorý predstavuje klasického zvodcu a milovníka žien.

Obsadenie

Réžia

Vojtěch Moravec, Dan Wlodarczyk. 

Scenár

Petr Kolečko, Jaroslav Žváček, Tomáš Holeček. 

Hrajú

Václav Postránecký, Miroslav Táborský, Tomáš Matonoha, Lucie Benešová, Tereza Kostková, Hynek Čermák, Oldřich Navrátil, Jitka Smutná, Tomáš Materna, Karel Roden, Robert Nebřenský, Pavel Liška, Matěj Ruppert, Ivana Jirešová, Zdeněk Junák, Karel Zima, Anna Fialová, Václav Kopta, Martin Maxa a ďalší.

Kompletný magazín s množstvom ďalších článkov nájdete voľne k stiahnutiu na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC