Upírske denníky

Seriál, ktorý ťaží z popularity žánrov, ktoré umne kombinuje. Nájdeme v ňom prvky psychologickej drámy, hororu, thrillerové postupy i romantické sentencie. To všetko je navlečené na základnú dejovú linku súvisiace s upírskou tematikou.

Upír s minulosťou siahajúcou až do 19. storočia Stefan Salvator (stvárnil ho suverénne Paul Wesley) sa rozhodne vrátiť späť do pôvodného domu svojej rodiny v mestečku Mystic Falls situovaného do Virginie, do oblasti plnej krásnej a polodivokej prírody (dej sa po pilotnom diele točil v meste Covington v Georgii). Stefan sem prichádza preto, aby pomáhal mladej študentke strednej školy Elene Gilbertovej (Nina Dobrev), ktorá má 17 rokov a práve sa vyrovnáva so smrťou svojich rodičov aj rodiacou sa drogovou závislosťou svojho brata, Jeremyho Gilberta (Steven R. McQueen, ktorý ani v tomto seriáli nezaprie rodinné korene, ide o vnuka slávnych Steva McQueena a Neily Adams). Stefan a Elena v sebe nájdu zaľúbenie okamžite, avšak príbeh sa zamotáva vo chvíli, keď sa do mestečka vracia i Stefanov straší brat, démonický Damon Salvatore (Ian Somelharder). Obom bratom Elena pripomína ich dávnu lásku z roku 1864, ktorej obaja prepadli a ktorá z nich urobila to, čím sú. Zatiaľ čo Stefan sa snaží so svojím údelom upíra bojovať, Damon využíva a zneužíva svoje schopnosti.

Po celom rade zvratov a premien si nakoniec Elena zostaví skladačku histórie životov oboch bratov a rozhodne sa Stefana opustiť, zároveň ale neprezradiť pravdu o jeho skutočnom pôvode. Zdrvený Stefan chce opustiť Mystic Falls, avšak jeho plán sa zrúti, keď sa v meste objaví ďalšie vysatie: na scénu vstupuje ďalší upír, Logan Fell (Chris Johnson). Toho síce nakoniec zabíja Damon (ako človeka) a Alaric Saltzman, ľudský lovec upírov (Matthew Davis), zlo sa však šíri ďalej...

Obsadenie

Réžia

Marcos Siega, John Dahl, Guy Ferland, Kevin Bray, Ernest R. Dickerson.


Scenár

Kevin Williamson, Andrew Chambliss, Andrew Kreisberg.
 

Kamera

John Peters
 

Hudba

Michael Suby
 

Hrajú

Ian Somerhalder, Nina Dobrev, Paul Wesley, Steven R. McQueen, Zach Roerig, Candice Accola, Kayla Ewell, Michael Trevino, Taylor Kinney, Sara Canning, Cindy Busby, Susan Walters, Malese Jow, David Anders, Mia Kirshner, David Gallagher, Shaun Sipos, B.J. Britt, Kat Graham, Matthew Davis, Daniel Gillies, Kelly Hu, Lauren Cohan, Jasmine Guy, Chris J. Johnson, Chris Martin, Melinda Clarke, Michaela McManus, Bianca Lawson, Marguerite MacIntyre, Gabrielle Douglas, Sterling Sulieman, Bryton James, Dawn Olivieri, Robert Pralgo, Joseph Morgan, Trent Ford, Trevor Peterson a ďalší.

Kompletný magazín s množstvom ďalších článkov nájdete voľne k stiahnutiu na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC