Transformers

Filmu, ktorý je inšpirovaný jednou z najúspešnejších hračiek na svete – robotmi, ktorí sa dajú pretransformovať do podoby rôznych dopravných prostriedkov, sa ujala dvojica dvoch ostrieľaných filmárskych velikánov, Stevena Spielberga a Michaela Baya. Kasový trhák bol uvedený do kín v roku 2007 a jeho tvorcom sa tak podarilo niečo neuveriteľné, presvedčiť divákov, že film inšpirovaný detskou hračkou môže byť skvelým predstavením, navyše akčným predstavením.

Transformers sú súčasťou vesmíru odnepamäti, len ľudstvo na planéte Zem o nich nemalo ani tušenie. Ale len dovtedy, než sa naša planéta stane doslova želiezkom v ohni. Existuje tu totiž zdroj energie, ktorý by mohol rozhodnúť veky trvajúcu vesmírnu vojnu. Tá zúri medzi Decepticonmi, ktorí chcú vybudovať neporaziteľnú armádu strojov a vyhladiť tak ľudstvo, a Autobotmi, ktorí sa im v tom snažia zabrániť a planétu Zem tak zachrániť. Onen zdroj energie nevedomky ukrýva teenager Sam (Shia LaBeouf), ktorému tak začína ísť o holý život. Doteraz ho trápila len škola a nezáujem dievčaťa Mikaely (Megan Fox). Svet okolo Sama sa okamžite zmení už s prvými správami o útokoch mimozemských robotov a planéta Zem sa stáva vojnovým stredom vesmíru.

Tvorcovia filmu popustili uzdu svojej fantázii, a tak je pútavý príbeh mladého teenagera pretkaný neuveriteľnými akčnými scénami a špeciálnymi efektmi. Tých sa ujalo štúdio Georgea Lucasa, ktorý má bohaté skúsenosti s nakrúcaním podobných filmov, Industrial Light and Magic. Napriek tomu však Transformers nie sú len efektným vizuálnym predstavením, ale ponúkajú aj humorné scény a hlášky a dokážu zaujať divákov všetkých vekových kategórií.

Film bol natoľko úspešný, že sa dočkal ďalších štyroch pokračovaní. V roku 2009 bol natočený druhý diel Transformers: Pomsta porazených (angl. Revenge of the Fallen), v roku 2011 vzniklo už tretie pokračovanie Transformers 3 (angl. Transformers: Dark of The Moon) a zatiaľ posledný štvrtý diel série s názvom Transformers: Zánik (angl. Transformers: Age of Extinction) bol uvedený do kín v roku 2014.

Obsadenie

Réžia

Michael Bay

Scenár

Roberto Orci, Alex Kurtzman.

Kamera

Mitchell Amundsen

Hudba

Steve Jablonsky

Hrajú

Shia LaBeoufMegan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, Rachael Taylor, Anthony Anderson, Jon Voight, John Turturro, Kevin Dunn, Amaury Nolasco, Zack Ward, Odette Annable, Hugo Weaving, Peter Cullen, John Robinson, Colleen Porch, Travis Van Winkle, Bernie Mac, Andy Milder, Michael O'Neill, Michelle Pierce, Jamie McBride, Chris Ellis.

Kompletný magazín s množstvom ďalších článkov nájdete voľne k stiahnutiu na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC