Spartakus: Bohovia arény

Šesťdielna miniséria televízie Starz, ktorá predchádza seriálu Spartakus (ten má ďalšie tri série vždy minimálne s desiatimi dielmi) je úchvatným akčným predstavením zo zákulisia gladiátorských hier v období, než prišiel Spartakus.

Dej sa sústredí na postavu Gannica (Dustin Clare), prvého gladiátora, ktorý sa stal šampiónom Capuii a ktorý vie zaobchádzať s mečmi ako nikto iný. Hovorí sa o ňom, že jeho vášeň pre boj dokáže poraziť jedine vášeň pre víno a ženy. Gannica sa stáva horúcim želiezkom v ohni Batiata (John Hannah), ktorý zdedí ludus po svojom otcovi. Nielen že sa chce ohlasu svojho otca vyrovnať, má v pláne ho dokonca ešte prekonať a tým si získať slávu i uznanie. Vo všetkom mu pomáha jeho rovnako ambiciózna manželka Lucretia (Lucy Lawless). Začína sa tak tvrdá hra na život a na smrť nielen v gladiátorskej aréne, ale aj mimo nej na poli „diplomatickom“. Žiadne pravidlá však neexistujú, takže podrazy, podlosť, intrigy a podvody sú na dennom poriadku. Vyhrať môže jedine ten, kto hrá najtvrdšie a neváha staviť všetko.

Spartakus: Bohovia arény (angl. Spartacus: Gods of the Arena) je seriálom doslova pretekajúcim napätím, ale aj krvou a erotikou. V mnohom pripomína slávnejší Rím, avšak s väčším dôrazom na akciu a bojové scény. Táto miniséria našponuje všetky vaše zmysly na maximum, až budete mať pocit spálenej kože a medzi zubami vám bude škrípať piesok zvírený vravou boja uprostred arény.

Obsadenie

Réžia

Rick Jacobson, Michael Hurst, Jesse Warn, Brendan Maher, John Fawcett.

Scenár

Steven S. DeKnight, Maurissa Tancharoen, Jed Whedon, Brent Fletcher.

Kamera

Aaron Morton

Hudba

Joseph LoDuca

Hrajú

John Hannah, Lucy Lawless, Dustin Clare, Nick Tarabay, Raicho Vasilev, Lesley-Ann Brandt, Peter Mensah, Manu Bennett, Jaime Murray, Marisa Ramirez, Craig Walsh Wrightson, Temuera Morrison, Jeffrey Thomas, Antonio Te Maioha, Stephen Lovatt, Gareth Williams, Josef Brown, Jessica Grace Smith, Shane Rangi, Jason Hood, Peter Feeney, David Austin, Daniel Feuerriegel, Ande Cunningham, Janine Burchett, Brooke Williams, Lliam Powell.

Kompletný magazín s množstvom ďalších článkov nájdete voľne k stiahnutiu na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC