Roztomilé mrchy

Seriál, ktorý býva často porovnávaný so Zúfalými manželkami. Na rozdiel od nich nás príbeh zavedie medzi mladé a očarujúce dievčatá, z ktorých každá má svoje vlastné tajomstvo a okrem toho ich ešte jedno spája.

Keď sa totiž jedného večera rozhodnú urobiť si večierok, nepísaná šéfka ich party náhle zmizne. Dievčatá nevedia, čo si počať... Po roku sa s nimi stretávame znovu, každá sa snaží nejako vysporiadať so spoločným tajomstvom, keď sa zrazu začnú objavovať anonymné správy. Akýsi „A“ začne naznačovať, že o ich spoločnom večierku vie všetko. Dievčatá si dlho myslia, že A je skratka práve ich stratenej vedúcej, Alison DiLaurentis (Sasha Pieterse). Polícia však oznámi nález jej tela. Začína tak napínavá, trochu desivá a psychologicky vykreslená cesta nielen k odhaleniu toho, čo sa vlastne pred rokom stalo, ale tiež púť každej z malých klamárok k sebe samej.

Seriál si vo všetkých sériách dokázal podržať linku napätia. Je to dané najmä skvele zvládnutým castingom, ale aj scenárom, v ktorom dominujú práve štyri šarmantné hlavné hrdinky. Aria (Lucy Hale) hľadá cestu k otcovi, ktorého pristihla pri nevere. Spencer (Troian Ballisario) sa zase snaží byť perfektnou dámou a miluje, keď je zaneprázdnená, Hanna (Ashley Benson) miluje drahé veci, ako napríklad okuliare jedine od Prady, a pretože na ne skoro nikdy nemá, je ochotná ich napríklad aj ukradnúť. A posledná z podarenej štvorice, Emily (Shay Mitchell) zase nevie, ako sa odpútať od vplyvu svojej matky. Všetky ale vyzerajú na scéne pôvabne a spájajú v sebe všetko, čo garantuje úspech: šarm a tiež výlučnosť spoločnosti najlepších kamarátok, trochu uvoľnenej drzosti, rovnako ako kus naivnej romantiky a snahu vysporiadať sa s tým, čo prežili a čo ich čaká...

Samozrejme, že vo chvíli, keď sa na scéne objaví tajuplný anonym A, začnú aj tieto kamarátky tak trochu podozrievať jedna druhú, ale nakoniec zistia, že práve priateľstvo je tou najväčšou hodnotou, ktorú v tejto chvíli majú.

Obsadenie

Réžia

Liz Friedlander, Lesli Linka Glatter.

Scenár

I. Marlene King 

Kamera

Dana Gonzales 

Hudba

Michael Suby 

Hrajú

Troian Bellisario, Ashley Benson, Lucy Hale, Shay Mitchell, Holly Marie Combs, Laura Leighton, Chad Lowe, Tammin Sursok, Keegan Allen, Torrey DeVitto, Julian Morris, Amanda Schull, Amber Borycki, Carlson Young, William "Big Sleeps" Stewart, Bianca Lawson, Parker Bagley, Janel Parrish, Brendan Robinson, Nia Peeples, Diego Boneta, RJ Smith-Tillman, Tyler Blackburn, Ian Harding, Sasha Pieterse, Nolan North, Claire Holt, Drew Van Acker, Gregg Sulkin, Lindsey Shaw, Roark Critchlow, Adam Lambert, Arden Cho, Patrick J. Adams, Anne Marie DeLuise, Vanessa Ray, Annabeth Gish, Nicole Gale Anderson, Kamar de los Reyes, Larisa Oleynik, Amanda Leighton, Meg Foster, Chuck Hittinger, Nick Roux, Luke Kleintank, Sean Faris, Andrea Parker, Nathaniel Buzolic, Brant Daugherty, Julianna Rose, Natalie Hall, Reggie Austin, Niyanta Acharya, Alexia Pearl, Bekka Prewitt, Steve Talley, Mercy Malick, Chloe Bridges, Eric Steinberg, Noel Arthur, Steven Krueger, Jared Kahn, Nikki SooHoo, Natalie Floyd, Michael Mantell, Sydney Penny, Ryan Guzman, Brian Letscher, Paloma Guzmán, Cathy Ladman, Jonathan Langley, Justin Giddings, Cherie Daly, P.J. Boudousqué, Rose Abdoo, Yani Gellman. 

Kompletný magazín s množstvom ďalších článkov nájdete voľne k stiahnutiu na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC