Nezvestní

Nezvestní (angl. Lost) je seriál americkej televízie ABC, ktorý sa vysielal v rokoch 2004 až 2010. Českí diváci ho mohli sledovať od roku 2006 na TV Nova, neskôr zakúpila vysielacie práva TV Prima a seriál sa presunul sem. Jedná sa o jeden z najdrahších seriálov v histórii, pretože prvá séria začínala so štrnástimi plne hovoriacimi postavami, čo je dosť vysoký počet. Na druhú stranu tak mali scenáristi väčší priestor rôzne meniť a upravovať dej. Seriál sa natáčal na Havaji a vďaka množstvu hercov, veľkosti štábu a ďalším rekvizitám sa cena pilotného dielu vyšplhala na neuveriteľných desať miliónov dolárov.

Tento dobrodružný seriál sa odohráva na fiktívnom ostrove niekde uprostred oceánu na míle vzdialenom od civilizácie. Lietadlo, ktorým nezvestní cestovali, stratilo signál už niekoľko hodín pred pádom, navyše zmenilo svoj kurz, takže možnosť záchrany je takmer nulová. Z pasažierov, ktorí prežili, sa tak musí stať niečo ako nová komunita, ak chcú prežiť, musia jednoducho spolupracovať. Všetko im však komplikuje aj sám ostrov, na ktorom sú zvieratá, o ktorých nikto nič nevie, úplne endemické druhy. Aby toho nebolo málo, každý z nezvestných má svoje vlastné tajomstvá a démonov, ktorí s ním skončili na tomto nehostinnom a podivnom mieste. Ako sa s novou situáciou všetci vyrovnajú, ako sa dokážu zžiť, spolupracovať, kto prežije a kto je odsúdený zomrieť? Jedinou možnosťou, ako všetko zistiť, je vydať sa na tajomný ostrov spoločne s Nezvestnými.

Seriál opakovane získaval rôzne ceny, Emmy, Zlatý glóbus, čo svedčí o jeho kvalitách aj veľkolepej výprave. Komplikovaný dej je prekladaný totiž ešte flashbackmi, teda obrazmi z minulosti jednotlivých postáv. Všetky epizódy však doslova pretekajú napätím, ale nechýba ani humor a odľahčené scény. Nezvestní sú proste seriál, ktorý vás doslova prikuje k obrazovke.

Obsadenie

Réžia

Stephen Williams, J.J. Abrams, Jack Bender, Kevin Hooks, Greg Yaitanes, Marita Grabiak, Bobby Roth, Paul A. Edwards, Fred Toye, Tucker Gates, Karen Gaviola, Matt Earl Beesley, Eric Laneuville, Stephen Semel, Daniel Attias, Deran Sarafian, David Grossman,Michael Zinberg, Rod Holcomb, Mario Van Peebles, Alan Taylor.

Scenár

 J.J. Abrams, Damon Lindelof, Adam Horowitz, Edward Kitsis, Drew Goddard, Paul Zbyszewski, Jeff Pinkner, Craig Wright, Steven Maeda, Carlton Cuse, Brent Fletcher, Monica Breen.

Kamera

Larry Fong, Michael Bonvillain.

Hudba

Michael Giacchino

Hrajú

Matthew Fox, Evangeline Lilly, Terry O'Quinn, Josh Holloway, Naveen Andrews, Dominic Monaghan, Jorge Garcia, Yun-jin Kim, Daniel Dae Kim, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Emilie de Ravin, Maggie Grace, L. Scott Caldwell, Michelle Rodriguez, Ken Leung, Madison, Michael Emerson, Henry Ian Cusick, Jeremy Davies, Ian Somerhalder, Harold Perrineau, Malcolm David Kelley, Cynthia Watros, M.C. Gainey, Tania Raymonde, Christian Bowman, John Terry, Dustin Watchman, Elizabeth Mitchell, Rodrigo Santoro, Kiele Sanchez, Michael Bowen, Kimberley Joseph, Clancy Brown, William Mapother, Mira Furlan, Julie Bowen, Jeff Fahey, François Chau,Lance Reddick, Brian Goodman, Kevin Durand, Bill Duke, Robert Patrick, Saul Rubinek, Daniel Roebuck, Rachel Ticotin, Nathan Fillion, Tamara Taylor, Kim Dickens, Zack Ward, April Grace,Beth Broderick, Rebecca Mader, Željko Ivanek, Fionnula Flanagan, Greg Grunberg, Cheech Marin, Andrew Divoff, Kevin Dunn, Billy Dee Williams, Nestor Carbonell, Andrew Connolly,Marsha Thomason, Doug Hutchison, Sonya Walger, Evan Handler, Billy Mayo, DJ Qualls, Katey Sagal, James Lesure, Bruce Davison, Samantha Mathis, Alan Dale, Adetokumboh M'Cormack,Thekla Reuten, Shawn Doyle, Graham McTavish, Fisher Stevens, Andrea Roth, Gabrielle Fitzpatrick, Stephen Semel, Zoë Bell, Grant Bowler, Lanny Joon, Simon Rhee, Anson Mount, Bai Ling, Marguerite Moreau, Madeline Carroll, Theo Rossi, Susse Budde, Michelle Forbes,Marlene Forte, Alexis Rhee, Michael Cudlitz, Monica Barladeanu, Shaun Toub, Ronald Guttman, Swoosie Kurtz, Brett Cullen, Reiko Aylesworth, Zuleikha Robinson, Mackenzie Astin,Matthew Alan, Emerson Brooks, Sean Whalen, Robin Weigert, Keir O'Donnell, Alice Evans, Saïd Taghmaoui, Devon Gearhart, Carrie Preston, John Hawkes, Hirojuki Sanada, Mark Pellegrino,Eyal Podell, Vanessa Branch, Sam Anderson, Bodhi Elfman, Dean Norris, Titus Welliver,Hakeem Kae-Kazim, John Walcutt, Patrick J. Adams, Michael DeLuise, Carter Jenkins, Joseph Sikora, Yetide Badaki, William Atherton, Blake Bashoff, William Blanchette, Josh Randall,Melissa Farman, Patrick Fischler, Eric Lange, Maya Henssens, Fredric Lehne, David H. Lawrence, Allison Janney, Alexandra Krosney, Sheila Kelley, Charles Mesure, Kevin Tighe,David S. Lee, Kate Connor, Neil Hopkins.

Kompletný magazín s množstvom ďalších článkov nájdete voľne k stiahnutiu na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC