Misfits: Zmetci

Tento britský seriál sa objavil na obrazovkách v roku 2009 a stal sa veľkým prekvapením toho roku. Zatiaľ bolo odvysielaných päť sérií, posledná bežala na jar 2014. Misfits získali aj v roku 2010 cenu BAFTA za najlepší dramatický seriál. Misfits možno považovať za britskú odozvu na amerických Heroes, avšak s typicky britsky odľahčenou iróniou a rozhodne menším dôrazom na hrdinskosť a celospoločenské dôsledky najrôznejších udalostí.

Seriál sa odohráva v nie príliš atraktívnom prostredí mladých delikventov. Päticu teenagerov zvedú dohromady verejne prospešné práce, ktoré si musia odpykať za menšie či väčšie priestupky, ktoré majú na triku. Nie je moc o čo stáť, ale len do chvíle, než ich zastihne podivná búrka, po ktorej zisťujú, že majú nadprirodzené schopnosti. Plachý a ostatnými prehliadaný Simon (Iwan Rheon) sa vie stať neviditeľným, vyzývavá Alisha (Antonia Thomas) vzbudzuje túžbu v každom, kto sa jej dotkne, naopak Curtis (Nathan Stewart-Jarrett), ktorému drogová aféra zničila kariéru športovca, dokáže vracať čas a Kelly (Lauren Socha) má zase telepatické schopnosti. Zdá sa, že len Nathan (Robert Sheehan) žiadnu zvláštnu schopnosť nemá, ale ide len o zdanie.

Postupne sa všetci musia zžiť so svojim novým ja a naučiť sa svoje schopnosti ovládať. Táto partička rozhodne nemá ambície zachraňovať svet, naopak majú dosť práce sami so sebou a s vlastnými problémami. Postupne ale zisťujú, že nie sú jediní, koho táto búrka ovplyvnila, a tak im ide dosť často o krk.

Misfits nadchýnajú všetkých priaznivcov žánru sci-fi a dobrodružných filmov, ale naozaj nečakajte žiadne hrdinské veletoče v štýle amerických komiksových postáv a veľkofilmov, naopak kto si život rád okorení trochou irónie a čierneho humoru a stotožňuje sa skôr s antihrdinami, ten si Misfits určite zamiluje.

Obsadenie

Réžia

China Moo-Young, Tom Green, Tom Harper, Wayne Yip, Alex Garcia, Owen Harris, Lewis Arnold.

Scénár

Howard Overman, Jon Brown.

Kamera

Christopher Ross, Damian Bromley, Adam Etherington, Tim Sidell, Simon Tindall.

Hudba

Vincent Pope

Hrajú

Nathan Stewart-Jarrett, Joseph Gilgun, Iwan Rheon, Antonia Thomas, Lauren Socha, Karla Crome, Nathan McMullen, Robert Sheehan, Matt Stokoe, Natasha O'Keeffe, Matthew McNulty, Shaun Dooley, Craig Parkinson, Alex Reid, Ruth Negga, Michael Winder, Michael Obiora, Matt Cross, Ellie Kendrick, Kate Bracken, Dexter Fletcher, Michelle Fairley, Amy Beth Hayes, Zawe Ashton, Jessica Brown Findlay, Jayne Wisener, Stephen Wight, Gillian Saker, Amy Manson, Robert Fyfe, Nathalie Emmanuel, Adrian Rawlins, Danny Sapani, Francis Magee, Jamie Blackley, Edward Hogg, Nicholas Burns, Catrin Stewart, Charlie Murphy, Hannah Britland, Jordan Metcalfe, Riann Steele, Josef Altin, Tom Austen, Sandy McDade, Michael Marcus, Phil Cornwell, Jamie Davis, Jack Donnelly, Rick Warden, Fred Pearson, Lucy Gaskell, Velile Tshabalala, Royce Pierreson, Nick Blood, Michael Müller, Anna Koval, Sam Keeley, Chloe Pirrie, Charlene McKenna.

Kompletný magazín s množstvom ďalších článkov nájdete voľne k stiahnutiu na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC