Krok za krokom

Kto by nepoznal absolútnu klasiku medzi sitcomami komediálneho a rodinného typu? Seriál, na ktorom v 90. rokoch v Československu vyrastala celá jedna generácia. Jeho zápletka je rovnako banálna, ako geniálna, pretože sa dá naťahovať prakticky do nekonečna a umožňuje tvorcom úplnú slobodu, pokiaľ ide o dejovú nadväznosť. Pozoruhodný je fakt, že jeden z režisérov, Patrick Duffy, si v seriáli, ktorý sa zastavil na počte 160 dielov, zahral hlavnú úlohu.

O čo vlastne ide? Carol (Suzanne Somers), ešte stále šarmantná, ale predsa len už tiež skúsená žena a matka spojí svoj život s Frankom (Patrick Duffy), ktorý ju úprimne miluje. So všetkými jej vrtochmi, ale aj s deťmi. Obaja si totiž do spoločného života privádzajú aj potomkov z prvých manželstiev. A tieto deti sa spočiatku naozaj nemilujú, skôr naopak, zúri medzi nimi akási tichá rodová vojna, ktorá ich práve núti k najrôznejším komediálnym výstrednostiam. Sú ochotné urobiť čokoľvek, aby strápnili niektorého zo svojich nevlastných súrodencov.

Na jednej strane Dana (Sraci Keanan), namyslené, ale aj múdre dievča so sklonmi k feminizmu, Karen (Angela Watson) milovníčka country s utkvelou, nikdy nenaplnenou túžbou stať sa modelkou a Mark (Christopher Castile), cintľavý šprt, ktorý však nepôsobí dojmom vtierky. Na druhej strane do seba zahľadený a akože extrovertný J.T. (Brandon Call), klasické dievča amerického strihu, trochu uletené a trochu nezávislé, to je Al (Christine Lakin), a Brendan (Josh Byrne), príliš malý chlapec na to, aby sa podieľal na tvorbe situácií, len sa ich zúčastňuje. To všetko by už na vtip stačilo, lenže k tomu je však treba pripočítať Codyho (Sasha Mitchell), bratranca, ktorý je taký hlúpy, až sa stáva sympatickým a človek ho nemôže prestať milovať.

Práve na konflikte rôznych charakterov, rôznych stratégií, od inteligentného humoru až po skutočne nechutné podlosti, je vybudovaný seriál, pri ktorom môže relaxovať naozaj celá rodina – nikoho nemôže uraziť, a mnohých z vás určite pobaví. 

Obsadenie

Réžia 

Patrick Duffy, Joel Zwick, Richard Correll.

Scenár

William Bickley, Chuck Tately.

Hudba

Bennett Salvay.

Hrajú

Patrick Duffy, Suzanne Somers, Sasha Mitchell, Bronson Pinchot, Staci Keanan, Angela Watson, Christopher Castile, Brandon Call, Josh Byrne, Christine Lakin, Emily Mae Young, Jason Marsden, Patrika Darbo, Peggy Rea, Alexandra Adi, David Graf, Marla Sokoloff, Lisa Sheridan, Kathy Christopherson, Alan Blumenfeld, Donald Gibb, Heather Marie Marsden, Paula Trickey, Pat Crawford Brown, Clive Revill, Roz Witt, Tommy 'Tiny' Lister, Kara Holden, Nancy Lenehan, Fred Willard, Michelle Williams, Gregory Scott Cummins, Dana Dewes, Andrew Keegan, Yvette Freeman, Troy Evans, Arjay Smith, Jim Holmes, Shawn Christian, David Lascher, Dean Cochran, Joanna Garcia Swisher, Danielle Nicolet, Edward Winter, David Lipper, Bodhi Elfman, Fabio, Jaleel White, Erika Flores, Michele Maika, Angela Kinsey, Don Knotts, Robert Gant, Elizabeth Berkley, Peter Parros, Bailey Chase, Seth Green, Rebecca Herbst, Scott Gurney, Shannon Elizabeth, Joshua Hoffman, Diane Delano, Colin Bickley, Deborah Gibson, Françoise Robertson, Timothy Dowling, Bonnie Morgan, John F. O´Donohue, Andrea Elson, Walter Jones, Lea Moreno, Julie Benz, Drew Antzis, Chad Power, Nick Stabile, John Astin, Karen Austin, Brandon Crane, Terri Conn, Dale Jacoby, Sean Kanan, Rob Neukirch, Richard Kline, Chris Young, Kelly Packard, Jason Behr, Brian George, Debra Mooney, Senta Moses, Casey Sander, Leslie Danon, Ronnie Schell, Gina Gallego, Ashley Edner, Carl Ciarfalio, Rachel Grate, Jonah Rooney, Jennifer Lyons, Jim O’Heir, Danny Arroyo, Lee Weaver, Jennifer Aspen, Paul Willson, Greg Baker, Steven Anderson, Matthew Mahaney, Teresa Barnwell, Linda Cardellini, Jacob Smith. 

Kompletný magazín s množstvom ďalších článkov nájdete voľne k stiahnutiu na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC