Kill Bill

Ďalší z Tarantinových opusov, ktorý rozpráva o základných emóciách – láske, nenávisti a túžbe po pomste. Nebol by to však Tarantino, keby z tohto spojenia nevykresal strhujúci film plný bojových scén, krvi, prekvapivých zvratov a trochu úsečného humoru i irónie. Jednoducho vznikla ďalšia akčná kultovka, ktorá navyše v mnohom pracuje s klasickými ázijskými bojovými filmami zo sedemdesiatych rokov.

Všetko začína masakrom na svadbe, kde guľku do hlavy od svojho bývalého milenca a otca dcéry dostáva aj Nevesta (Uma Thurman). Podarí sa jej však prežiť, a keď sa po štyroch rokoch prebudí z kómy, jediné, načo myslí, je pomsta. Vytvorí si zoznam svojich bývalých kolegov, profesionálnych zabijakov, aj s ich šéfom, Billom (David Carradine). Postupne si zo zoznamu začne vyraďovať mená. Jej pomsta je neľútostná, jej zlosť neprekonateľná, a tak ani tí najlepší zabijaci jej nemôžu konkurovať, snáď jedine Bill by mohol, toho si však necháva až na záver. Všetko jej išlo celkom hladko, aj keď počas svojho besnenia utŕžila pár vojnových šrámov a bola už aj pochovaná, ale Nevestu nič nezastaví, a tak nájde aj Billa. Ten ju ale úplne odzbrojí, lebo s ním žije ich malá dcérka, ktorá príchodom matky nie je nijako otrasená, naopak sa zdá, že ju očakávala. Pokojnou rodinnou večerou však Kill Bill končiť nemôže, to by nebol Tarantino, aby v závere nenechal všetko vygradovať, a tak ako klinec večera prichádza súboj zabijakov a rodičov zároveň.

Ešte pred natáčaním sa ukázalo, že má Tarantino materiálu na niekoľko filmov. Ako vždy rozprávanie rozdelil do kapitol, tentoraz ich mal ale desať, preto vznikli dva filmy o piatich kapitolách Kill Bill: Vol. 1 (2003) a Kill Bill: Vol. 2 (2004), v pláne je tiež tretie pokračovanie. Kapitoly však nie sú radené chronologicky, takže vo filme je plno nečakaných zvratov. Vždy, keď si myslíte, že už viete všetko, vás Tarantino úplne odzbrojí ďalším dielikom majstrovskej skladačky. Jednoducho geniálny film, skvelí herci, Uma Thurman je ako vraždiaca a zlosťou kypiaca Nevesta neprekonateľná, výborná kamera a ako je dobrým zvykom, aj výborná hudba, jednoducho filmový koncert so všetkým, čo k tomu patrí.

Obsadenie

Réžia

Quentin Tarantino

Scenár

Quentin Tarantino

Kamera

Robert Richardson

Hudba

RZA

Hrajú

Uma Thurman, Lucy Liu, Vivica A. Fox, Daryl Hannah, David Carradine, Michael Madsen, Julie Dreyfus, Čiaki Kurijama, Sonny Čiba, Chia Hui Liu, Michael Parks, Michael Bowen, James Parks, Jonathan Loughran, Kazuki Kitamura, Julie Manase, Šun Sugata, Ambrosia Kelley, Ai Maeda, Zoë Bell, Quentin Tarantino, Jódži Tanaka, Džun Kunimura, Sakiči Sató.

Kompletný magazín s množstvom ďalších článkov nájdete voľne k stiahnutiu na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC