House of Cards

Americký seriál z politického prostredia vychádza z rovnomennej televíznej minisérie BBC, ktorá bola vysielaná v deväťdesiatych rokoch. Tvorcovia oboch verzií seriálu sa inšpirovali u spisovateľa Michaela Dobbsa. Zatiaľ boli odvysielané tri série, teda tridsaťdeväť dielov.

Seriál sa odohráva v Spojených štátoch a dotýka sa tých najvyšších politických postov, politikov samotných, ale predovšetkým zákulisných intríg, bojov a mocenského súperenia plného osobných vzťahov a zakopávaných aj vykutrávaných tajomstiev. Hlavný hrdina, Francis Underwood (Kevin Spacey), túži po ministerskom kresle a povýšení z pozície tajomníka. Sľúbený post však nedostane, vďaka čomu sa roztočí politická ruleta. Francis sa rozhodne, že sa len tak nevzdá a dosiahne svoje, ba čo viac, dostane sa na miesto najvyššie, prezidentské. So svojou ženou, Clair (Robin Wright), ktorá je rovnako manipulatívna, bezohľadná a mocichtivá ako jej manžel, začnú stúpať na spoločenskom i politickom rebríčku stále vyššie a vyššie.

Čo všetko je človek ochotný obetovať pri ceste za svojím cieľom? Čo všetko môže znamenať kariéra v živote človeka? Kam až je človek ochotný zájsť? S čím všetkým je možné sa stretnúť v politike? Akí sú politici naozaj? Čo stojí za ich úsmevmi a dokonalými rodinkami? To všetko sú otázky, na ktoré House of Cards prináša možné odpovede. Otvára sa tu zákulisný drsný svet plný intríg, vydierania, falše a moci. Svet, ktorý môže človeka buď zničiť, alebo vyniesť na absolútny vrchol.

Bravúrne natočený seriál s hviezdnym obsadením ponúka až filmový zážitok, ktorý skôr než so zažitými klišé pracuje s aktuálnymi témami, a ponúka tak trochu iný pohľad na našu spoločnosť a politickú elitu.

Obsadenie

Réžia

David Fincher, Joel Schumacher, James Foley, Allen Coulter, Charles McDougall, Carl Franklin, Jodie Foster, John David Coles, Robin Wright, Tucker Gates, John Dahl, Agnieszka Holland.

Predloha

Michael Dobbs (kniha)

Scenár

Beau Willimon, Kate Barnow, Sam Forman, Rick Cleveland, Keith Huff, Sarah Treem,Andrew Davies (původní scénář), John Mankiewicz, Frank Pugliese, Laura Eason, Kenneth Lin,Melissa James Gibson, Bill Kennedy.

Kamera

Eigil Bryld

Hudba

Jeff Beal

Hrajú

 Kevin Spacey, Robin Wright, Kate Mara, Michael Kelly, Mahershala Ali, Michael Gill, Kristen Connolly, Corey Stoll, Sakina Jaffrey, Larry Pine, Sandrine Holt, Constance Zimmer, Reg E. Cathey, Ben Daniels, Kim Dickens, Tawny Cypress, Jayne Atkinson, Boris McGiver, Daisy Tahan,Kathleen Chalfant, Al Sapienza, Wass Stevens, Curtiss Cook, Teena Byrd, Gerald McRaney,Reed Birney, Kevin Kilner, Michael Ahl, J.C. MacKenzie, Suzanne Savoy, Karl Kenzler, Francie Swift, Charlie Dreizen, Bill Maher, Mozhan Marnò, Molly Parker, David Clennon, John Scurti,Jimmi Simpson, Sam Page, Benito Martinez, Jenna Gavigan, Rachel Brosnahan, Emily Dorsch,Kate Lyn Sheil, Rachel Maddow, Terry Chen, Joanna Going, Gil Birmingham, Malcolm Madera,Malcolm Goodwin.

Kompletný magazín s množstvom ďalších článkov nájdete voľne k stiahnutiu na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC