Frasier

Jeden z najúspešnejších amerických sitcomov všetkých čias sa začal vysielať už v roku 1993 a diváci ho mohli nepretržite sledovať celých jedenásť sezón až do roku 2004. Fraiser a jeho rodina si získal srdcia mnohých divákov, ale predovšetkým jeho herecký predstaviteľ Kelsey Grammer patril vo svojom čase medzi najlepšie platených seriálových hercov v Amerike.

Frasier Crane (Kelsey Grammer) sa živí ako psychiater, avšak po rozvode je nútený svoj život zmeniť. Sťahuje sa, ale namiesto slobody a neviazaného života začína bývať so svojím otcom Martinom Craneom (John Mahoney), ktorý je bývalým policajtom a po zranení v službe je poslaný do dôchodku. Spolu s otcom do bytu príde aj jeho pes Eddie, ktorého Frasier nemá rád. Kvôli Martinovmu zraneniu sa do bytu nasťahuje aj jeho nová fyzioterapeutka Daphne Moonová (Jane Leeves), ktorá sa zároveň stará o domácnosť. Častým návštevníkom bytu je aj Frasierov brat Niles (David Hyde Pierce), ktorý sa tiež živí ako psychológ a okamžite sa zamiluje do Daphne.

Frasier aj Niles sú typickými predstaviteľmi trochu snobských intelektuálov, ktorí si moc nerozumejú s otcom, ktorý dáva prednosť obyčajným veciam, a tak vzniká veľa vtipných situácií, konfliktov otca a synov, ale aj vzájomná rivalita oboch bratov býva často veľmi komická. Seriál sa zameriava hlavne na rodinné vzťahy a vzťahy so ženami, v ktorých nikto z Craneových mužov práve dvakrát nevyniká. Ide o klasický skôr konverzačný sitcom, ktorý je však skvele napísaný a o hlavných hereckých predstaviteľoch sa netreba ani rozpisovať. Jednoducho je tu všetko dávkované tak akurát, čo z Fraisera robí absolútnu komediálnu lahôdku.

Obsadenie

Réžia

Kelsey Grammer, Pamela Fryman, James Burrows, Sheldon Epps, Scott Ellis, Wil Shriner, Jerry Zaks, Alan Myerson, Ken Levine, Jeff Melman.

Scénár

David Isaacs, Suzanne Martin, Ken Levine, Dan Cohen, Brad Hall.

Hrajú

Kelsey Grammer, Jane Leeves, David Hyde Pierce, Peri Gilpin, John Mahoney, Moose, Enzo the Dog, Saul Rubinek, Marsha Mason, Harriet Sansom Harris, Anthony LaPaglia, Felicity Huffman, Jean Smart, Pauley Perrette, T.R. Knight, Krista Allen, Zooey Deschanel, Celia Weston, Patricia Wettig, Rosa Blasi, Jay Leno, Andy Garcia, Freddie Prinze Jr., Todd Louiso, Željko Ivanek, Jane Kaczmarek, John Finn, Rhea Perlman, Chris Diamantopoulos, Lisa K. Wyatt, Scott Lowell, Mary Elizabeth Mastrantonio, Gabrielle Fitzpatrick, Mark Blum, Brian Klugman, Matt Roth, Tricia O'Kelley, Michael Welch, Valarie Pettiford, Kathryn Joosten, Sharon Madden, Cameron Watson, Sarah Shahi, Kelvin Yu, Cyd Charisse, Suzanne Stokes, Kristin Chenoweth, Heather MacRae, Bellamy Young, Kimberly Oja, Michael Weston, Timothy Omundson, Penny Johnson, Michael Medico, Macaulay Culkin, Lisa Edelstein, Gregg Berger, Jane Adams, Katarina Witt, Karl T. Wright, Caroline Lagerfelt, Timothy Leary, Rachel Dratch, Patrick Breen, Anita Gillette, Ben Stiller, S. Epatha Merkerson, Woody Harrelson, Gary Sinise, Katie Finneran, Megan Mullally, Shannon Tweed, Michael McFall, Gabrielle Miller, Todd Babcock, Michael Des Barres, John Michael Higgins, Anthony Montgomery, Joe Flaherty, Montae Russell, Penny Marshall, Eric Stoltz, Tony Cox, John Glover, Eric Lutes, Carrie Fisher, Gillian Anderson, Claire Stansfield, Philip Casnoff, Fran Kranz, Robert Klein, Paul F. Tompkins, John C. McGinley, Michelle Stafford, Delaina Mitchell, Mark Ryan, Amy Brenneman, Ted King, Rachael Harris, Hilary Duff, Robert Picardo, Jay Karnes, Robert Stanton, John Cusack, Daniel Davis, Leelee Sobieski, Illeana Douglas, Lily Tomlin, Catherine Dent, Gloria Estefan, Alan Tudyk, Annie Wersching, Naomi Judd, Aloma Wright, James Morrison, Musetta Vander, Twink Caplan, Michael Keaton, Byrne Offutt, Joseph Sikora, David Sederholm, Marian Seldes, Marlo Thomas, Jonathan Adams, Alyson Reed, Soren Fulton, Aaron Eckhart, Jack Betts, Jessica Cauffiel, Hal Sparks, Nancy Stafford, Tushka Bergen, Kevin Bacon, Tony Goldwyn, Tim Rhoze, Oleg Štefanko, Henry Mancini, Pat Boone, Carlene Watkins, Tom Irwin, Shelley Long, Bebe Neuwirth, Rita Wilson, Marco Rodríguez.

Kompletný magazín s množstvom ďalších článkov nájdete voľne k stiahnutiu na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC