Dva a pol chlapa

Americký komediálny seriál Dva a pol chlapa (angl. Two and a Half Men) je možné sledovať na televíznych obrazovkách už od roku 2003 na stanici CBS, v Českej republike ho potom vysiela TV Nova od roku 2008. Seriál získal cenu Emmy.

Dva a pol chlapa opisuje život slobodného mládenca Charlieho Harpera (Charlie Sheen), ktorý si užíva peniaze, neviazané vzťahy a rôzne závislosti vo svojej vile v Malibu, avšak len do tej chvíle, kedy mu do života vtrhne jeho mladší brat Alan Harper (Jon Cryer) a jeho syn Jake Harper (Angus T. Jones). Táto podarená trojka potom rieši najrôznejšie osobné peripetie. Do života im neustále zasahuje Alanova bývalá žena Judith (Marin Hinkle), avšak tlak pánom dvíha predovšetkým ich matka Evelyn (Holland Taylor). Dianie v dome potom s gustom pozoruje a komentuje Charlieho gazdiná Berta (Conchata Ferrell). Najväčším problémom nie je ani tak spolužitie dvoch slobodných mužov a jedného dospievajúceho chlapca, ale všetci traja neustále bojujú nejakým spôsobom so ženami. Keď v deviatej sérii Charlie tragicky zomrie v Paríži, kúpi jeho dom aj s obyvateľmi mladý multimilionár Walden Schmidt (Ashton Kutcher), ktorý nijako nevybočuje zo zabehnutých koľají v dome, má neustále problémy, ako inak so ženami.

Seriál si aj po rokoch udržuje stále svoju úroveň, predovšetkým slovný humor a prestrelky medzi jednotlivými postavami sú skvele napísané. Sarkastická gazdiná Berta je skvelým glosátorom všetkého diania v dome a z pôvodne trochu laxného Jakea, rastie vtipný mladík s nebývalým zmyslom pre iróniu.

Ako je v prípade amerických seriálov zvykom, občas sa v nejakej epizóde objaví ďalšia známa tvár, avšak sitcom Dva a pol chlapa nikdy nepotreboval nijako vylepšovať, predstavitelia hlavných úloh sú výborní a nebyť problémov s drogami, tak Charlieho Sheena by sme vídali aj v novších epizódach.

Obsadenie

Réžia

Gary Halvorson, James Widdoes, Gail Mancuso, Jerry Zaks, James Burrows, Andrew D. Weyman, Robert Berlinger, Rob Schiller, Jon Cryer, Jeff Melman.

Scenár

Lee Aronsohn, Chuck Lorre, Bill Prady, Tim Kelleher.

Kamera

Steven V. Silver

Hrajú

Charlie Sheen, Jon Cryer, Angus T. Jones, Holland Taylor, Marin Hinkle, Ryan Stiles, Jennifer Taylor, Ashton Kutcher, Jane Lynch, April Bowlby, Emmanuelle Vaugier, Kelly Stables, Graham Patrick Martin, Jenny McCarthy, Robert Wagner.

Kompletný magazín s množstvom ďalších článkov nájdete voľne k stiahnutiu na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC